15. január 2013

Zariadenie v Sučanoch už viac ako rok pomáha sociálne odkázaným ženám

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 15. január 2013

Pred viac ako rokom rozšírila žilinská župa svoje služby v sociálnej oblasti o nové špecializované zariadenie v Sučanoch pre ženy s duševnými poruchami a poruchami správania. Celoročné pobytové zariadenie vzniklo na podnet aktuálneho dopytu po takomto zariadení. Dnes obýva útulný domov sídliaci v upravenom jednoposchodovom rodinnom dome 8 obyvateliek a pri starostlivosti o ne našlo prácu 6 zamestnancov. Zariadenie si po viac ako ročnom fungovaní prišiel osobne pozrieť aj žilinský župan Juraj Blanár. „Bývalé zariadenie pestúnskej starostlivosti sa nám podarilo svojpomocne zrekonštruovať a ja sa pri tejto príležitosti chcem poďakovať nielen pracovníkom, ktorí sa podieľali na jeho vzniku, ale aj zamestnancom, ktorí dnes vykonávajú opatrovateľskú starostlivosť a vytvárajú pocit pohody pre aktuálne obyvateľky domova,“ povedal Juraj Blanár. Špecializované zariadenie v Sučanoch pre ženy odkázané na celodenný dohľad je súčasťou Domova sociálnych služieb Méta v Martine, ktoré okrem toho prevádzkuje zariadenia na Palkovičovej ulici v Martine, na Medňanského ulici v Martine - Priekope a v Lipovci vo Vrútkach.
Žilinský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 26 zariadení sociálnych služieb, v ktorých pracuje takmer 1800 zamestnancov. V tohtoročnom rozpočte je pre sociálnu oblasť určených 28,4 mil. eur, čo je o 1,2 mil. eur viac ako v minulom roku.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky