9. október 2012

Juraj Turzo. Veľká kniha o uhorskom palatínovi

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 9. október 2012

V nedeľu 21. októbra 2012 bude na Oravskom hrade v Kaplnke sv. Michala za účasti predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára uvedená do života publikácia „Juraj Turzo. Veľká kniha o uhorskom palatínovi“. Na tvorbe knihy sa pod vedením Pavla Dvořáka podieľali Kysucké, Oravské, a Považské múzeum a ďalší autori, ktorí sa zaujímajú o tému Juraja Turzu. Publikácia sa stala pokračovaním úspešnej knihy „Drotárstvo. Veľká kniha o slovenskom drotárstve“. Žilinský samosprávny kraj chce i v budúcnosti pokračovať v tvorbe titulov zameraných na históriu, kultúru, významné osobnosti či pamiatky Žilinského kraja.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky