24. august 2010

- Žilinský kraj poskytne deťom z povodňami postihnutých turčianskych obcí odvoz na prázdniny zadarmo

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 24. august 2010

Stovka detí z povodňami postihnutých turčianskych obcí odchádza prázdninovať na týždeň, od 24. do 31. augusta do Častej - Papierničky. Deti tam strávia zvyšok letných prázdnin na pozvanie predsedu Národnej rady SR Richarda Sulíka a ministra kultúry SR Daniela Krajcera. Aby sa tam mali ako dostať, poskytol im predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár odvoz tromi autobusmi, tam i späť bezplatne. „Som veľmi rada, že ako starostovia obcí máme v Žilinskom samosprávnom kraji aj prostredníctvom predsedu Juraja Blanára dôležitého partnera. Pri organizovaní pobytu pre deti nám ponúkol promptnú pomoc, za čo mu za nás všetkých vyslovujem veľké ďakujem,“ uviedla hlavná organizátorka a starostka obce Dolný Kalník Mária Švehlová. „Je to to najmenej, čo môžeme pre deti z Dražkoviec, Diakovej, Dolného a Horného Kalníka, Sklabine, Záboria a Turčianskeho Jasena urobiť. Mnohé z nich prežili traumatizujúce zážitky a strach o holý život. Osobne som sa bol na týchto miestach pozrieť, a dôsledky ničivého vodného živlu majú dosah na celé rodiny. Verím, že pred začiatkom školského roka naberú deti nové sily a prinesú si do svojich domovov veselé zážitky, z ktorých budú ešte dlho čerpať,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. Deťom na cestu za dobrodružstvami vystrojil kraj tiež pohotovostné balíčky so sladkosťami a darčekom.

Zuzana Muchová
hovorkyňa ŽSK

             


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky