10. apríl 2007

- sliezsky maršálek Janusz Moszyński v Žiline
- slovensko-poľsko-český päťboj

Pozvánka na brífing
Žilina 10. apríl 2007

Na oficiálnu návštevu Žilinského samosprávneho kraja pricestuje v piatok 13. apríla 2007 maršálek Sliezskeho vojvodstva Janusz Moszyński. „Spoločne organizujeme v júni tohto roka medzinárodnú športovú súťaž - Päťboj piatich krajov EÚ - pre stredoškolákov zo ŽSK, z českých krajov Moravskosliezskeho a Zlínskeho a z poľských vojvodstiev Sliezskeho a Malopoľského,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. So Sliezskym vojvodstvom a Moravskosliezskym krajom pripravuje ŽSK tiež projekty „Sprievodca po cyklotrasách“ a „Spoločná prezentácia partnerských regiónov na veľtrhoch cestovného ruchu“. V piatok o 11.00 h. sa v zasadačke na 1. poschodí v Úrade ŽSK uskutoční brífing s J. Blanárom a J. Moszyńskim.

V termíne 12.-13. apríla sa v Žiline koná tiež pracovné stretnutie Zmiešanej komisie medzi ŽSK a Sliezskym vojvodstvom. Zástupcovia odborov kultúry, školstva, regionálneho rozvoja a sociálnych vecí sa budú venovať ďalším formám spolupráce. Napr. v oblasti výmenných pobytov klientov sociálnych zariadení alebo reciprocity na veľtrhoch cestovného ruchu. Vo štvrtok popoludní zástupcovia poľského regiónu navštívia Slovenské komorné divadlo a Múzeum Slovenskej dediny v Martine. V piatok zavítajú na Združenú strednú školu automobilovú v Martine.

Srdečne Vás pozývame na brífing.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 17.04.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky