Župné nemocnice sa začínajú pripravovať na vakcináciu

Ako prví sa bude očkovať zdravotnícky personál.

 

 

 

 

 


4.1.2020, Žilina - V nemocniciach v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja za dnes (4. januára) začínajú rýchle prípravy na vakcináciu proti ochoreniu COVID-19.

Najskôr začnú prípravy v Liptovskej nemocnici s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši, ktorá sa zaradila medzi 25 vakcinačných centier na Slovensku. Možnosť vakcinácie budú mať prioritne zamestnanci nemocnice a následne ďalší poskytovatelia zdravotnej starostlivosti podľa metodiky stanovenej Ministerstvom zdravotníctva SR. ,,Dúfame, že práve správny a zodpovedný prístup zdravotníkov k bezpečnej vakcinácii zabezpečí nižší počet infikovaného zdravotníckeho, ale aj nezdravotníckeho personálu a tým zaistíme bezpečnejšiu prácu v našich nemocniciach a zároveň sa tak neohrozí poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Veríme, že budeme správnym príkladom aj pre širokú verejnosť," vysvetlila riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

V priebehu týždňa sa spustí vakcinácia aj v ostatných krajských nemocniciach- Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci, Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne a Hornooravskej nemocnici s poliklinikou v Trstenej.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 07.01.2021

Sekcie


Jazykové verzie webstránky