14. november 2016

Vynovenú halu otvoria už budúci rok

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 14. november 2016

Športová hala v areáli Spojenej školy na Rosinskej aktuálne prechádza komplexnou rekonštrukciou. Túto jedinečnú budovu sa rozhodla Žilinská župa obnoviť a vytvoriť z nej moderné športovisko. „Halu sa už podarilo kompletne zatepliť, vymenili sme okná, dvere, nová bude aj palubovka a podlaha v hľadisku. Ide o veľký projekt, ktorý z našej školy vytvorí športové centrum Žiliny. V jednom areáli sa nachádza aj športové gymnázium, tartanová dráha, multifunkčné ihrisko a dve ďalšie ihriská,“ informoval počas kontrolného dňa na stavbe predseda ŽSK Juraj Blanár. Podľa jeho slov kraj práce odhaduje na 800-tisíc eur, pričom ich súčasťou je aj rekonštrukcia sociálnych zariadení na prízemí i poschodí, výmena vzduchotechniky a elektroinštalácie.

Ako priblížil riaditeľ odboru investícií ŽSK Vladimír Majtán, v hale sa nachádza hracia plocha na rôzne športy, preto ju bolo nutné prispôsobiť. „Hrať sa tu dá futbal, futsal, volejbal, basketbal, hádzaná, florbal a tiež bedminton. Hraciu plochu sme predĺžili a musíme preto sčasti posunúť basketbalové koše a vytvoriť nové vrty pre volejbalové stĺpiky. Zložité bolo tiež statické podchytenie stropu telocvične, kde sa nám stretávajú okná so strechou,“ vysvetlil niektoré z problematických častí prác V. Majtán.

Rekonštrukcia športovej haly je druhou etapou obnovy areálu Spojenej školy na Rosinskej. „Prvá etapa zahŕňala zateplenie internátu a v modernizácii chceme pokračovať ďalej. Prostredníctvom eurofondov sa budeme uchádzať o zateplenie samotnej budovy školy a jedálne. Naše školy sme prevzali s veľkým modernizačným dlhom a je potrebné ho znižovať v čo najväčšom možnom rozsahu,“ zdôraznil žilinský župan s tým, že kraj od roku 2006 do tejto školy investoval už 2,8 mil. eur.

V areáli SŠ na Rosinskej prebehla v tomto roku i rekonštrukcia vzduchotechniky v školskej jedálni a žiaci budú môcť čoskoro využívať už aj novú posilňovňu, ktorá vznikla prestavbou rezbárskej dielne.      

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.11.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky