Putovná výstava víťazných kníh regionálnych čitateľských súťaží.

Výstava čitateľsky najúspešnejších knižných titulov vydaných v roku 2019

 

 

 

 Čadca (3. december 2020) - Kysucká knižnica v Čadci v spolupráci s regionálnymi knižnicami v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pozýva čitateľov a priaznivcov literatúry na prehliadku výstavy víťazných kníh regionálnych čitateľských súťaží. Putovná výstava čitateľsky najúspešnejších knižných titulov vydaných v roku 2019 po svojej prezentácii v Krajskej knižnici v Žiline, Liptovskej knižnici Gustáva Fejérpataky-Belopotockého, Oravskej knižnici Antona Habovštiaka a Turčianskej knižnici v Martine zavítala aj do Čadce.

Návštevníci knižníc v celom Žilinskom kraji sa tak mohli bližšie oboznámiť s tvorbou úspešných autorov regiónov Horného Považia, Liptova, Oravy, Turca a napokon aj Kysúc. Vystavované boli tri najúspešnejšie knižné tituly z kategórie odborná literatúra a tri tituly z kategórie beletria.V súťaži kniha Kysúc 2019 získali v jednotlivých kategóriách najviac čitateľských hlasov knižné tituly: Raková. Dejiny, ľudia, príbehy autora Ladislava Paštrnáka a kolektívu – odborná literatúraa kniha Neha a chlieb autorovJuliany Belkovej a Vladimíra Gajdošíka - beletria. V kategórii odborná literatúra získala druhé miesto publikácia Skalitské nárečie. Gvara skalitsko. Autorom je Pavol Laš, ktorý publikáciu vydal vlastným nákladom. Tretiu priečku obsadila publikácia Zlatá kysucká kniha Pavla Hrtusa Jurinu autora Pavla Holeštiaka. V kategórii beletriazískala druhé miesto príťažlivá knižka pre deti Mariolka od kysuckej autorky Sone Behúňovej. Tretia priečka v kategórií beletria patrila knihe Pamätnica Jurinovej jesene, ktorú vydala Kysucká knižnica v Čadci. Putovná výstava prezentuje aj najúspešnejšie knižné tituly a ich autorov z Horného Považia, Oravy, Turca a Liptova, ktorí v čitateľských súťažiach jednotlivých regiónov Žilinského kraja získali najviac čitateľských hlasov. Všetky vystavené knižné exponáty sú úzko späté s našim krajom a významnou mierou obohacujú knižnú kultúru na Slovensku. Veríme, že výstava zaujme a obohatí každého čitateľa, historika, či regionálneho bádateľa. Vystavené knižné tituly môžu byť zároveň inšpiráciou na zakúpenie hodnotného vianočného darčeka. Návštevníci si výstavu môžu v priestore Kysuckej knižnice v Čadci pozrieť do 22. decembra 2020. Tešíme sa na váš záujem a osobnú návštevu.

KK v Čadci
Mgr. Helena Pagáčová
Ul. 17. novembra 1258
022 01 Čadca
LATITUDE 49°26'12,154"N
LONGITUDE 18°47'5,862"E

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 07.12.2020

Sekcie


Jazykové verzie webstránky