Leto pre rodiny s deťmi v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa

Príďte si leto užiť do galérie

 

 

 

 

 

 

Letná sezóna začala v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa v plnom prúde. V deň odovzdávania vysvedčení 26.6.2018, bolo v galerijnej záhrade otvorené nové detské ihrisko, ktoré bolo dlhodobejším projektom Liptovskej galérie P. M. Bohúňa a mesta Liptovský Mikuláš. Rodiny s deťmi tu nájdu hojdačku, šmýkačku,  preliezačky v tvare obrazových rámov, ktoré sú pre galériu tak typické. Autorom originálneho ihriska je Liptovu svojou tvorbou veľmi známy Michal Hanula. 

Popri hrách a zábave detí môžu ostatní návštevníci využiť zákutia záhrady na oddych na piknikovej deke, ktorú je možné zapožičať si z terasy galérie alebo sa usadiť romanticky pod korunou stromov na lavičky zakladateľov galérie. V prípade, že obľubujete relax s knihou v ruke, ponúkame vám výber voľne dostupných kníh z knižných búdok, kde možno nájsť rôzne literárne žánre. Vstup do galerijnej záhrady a využívanie ihriska je bezplatný a neobmedzený (odporúčame v návštevných hodinách galérie od utorka do soboty od 10:00 – 18:00 hod. v mesiacoch júl – august pre potreby využitia hygienických priestorov budovy).

V čase letných prázdnin otvárame taktiež bezplatný vstup do Bohúňovej siene, ktorá je plná portrétov maliara národného obrodenia a klasika slovenského výtvarného umenia 19. storočia, Petra Michala Bohúňa. V sprievode lektora sa návštevníci dozvedia nielen zaujímavosti o živote a diele tohto umelca, ale sami sa vydajú po cestách spoznávania maliarskeho rukopisu P. M. Bohúňa. Otváracie časy Bohúňovej siene sú počas letných prázdnin od utorka do soboty od 10:00 – 18:00 hod. 

Bodkou za letom je už tradične organizovaný Detský denný letný tábor pod názvom „Zelené umenie“, ktorý začína od 20. – 24. augusta. Hoci je v poradí už tretí ročník naplnený účastníkmi do posledného miesta, návštevníci galerijnej záhrady budú mať možnosť podporiť malých nádejných umelcov na jednodňovej vernisáži dňa 24.8. o 15:30 hod., kde sa odprezentujú práce, ktoré vznikali počas celého týždňa v znamení tém Zeleného umenia: pyrografia – detailné maľby vypálené do dreva, fotochemická modrotlač, ateliér v plenéri – maľované na plátne, powertexové sochy a food art.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 16.07.2018

Sekcie


Jazykové verzie webstránky