Kysuckí výtvarníci úspešní na krajskej výstave – AMFO 2014

Vernisáž sa konala 24. júna 2014 vo Foyer Úradu ŽSK.

 

 

 

„Každoročne sa na štart súťažnej prehliadky amatérskej fotografie AMFO postaví niekoľko stoviek statických obrázkov. Nie všetci dobehnú do cieľa. Súťaž je to viackolová – začína sa regionálnymi „vyraďovaniami“, aby sa cez krajské „prebory“ dostala k finálovým „rozstrelom“ . Je to náročné, už len preto, že v každom kole sa začína odznova. Porota neberie ohľad na doterajšie dosiahnuté výsledky. Každá fotografia, každý postupujúci autor začínajú akoby od nuly.“ – povedal o krajskej súťaži AMFO 2014 predseda výberovej poroty.
Aby sa naši súťažiaci- členovia štúdia, ktoré pracuje pri Kysuckom kultúrnom stredisku v Čadci, úspešne prebojovali do finále, musia presvedčiť tri poroty. Kysuckým fotoamatérom sa to podarilo na krajskej súťažnej výstave AMFO 2014, ktorej vernisáž sa konala 24. júna 2014 vo Foyer Úradu Žilinského samosprávneho kraja. Vo veľkej konkurencii fotografov Žilinského kraja, bolo udelené ocenenie týchto autorom: 3. miesto v II. skupine získal Igor Balášz Klokočova, za fotografiu UHOL POHĽADU I. , 2. miesto v III. skupine si v silnej konkurencii vybojoval Patrik Beck z Čierneho s fotografiou FLYING DOG. Ďalej sú vystavené práce od autorov Mário Svrček, Radoľa – TIENE LESA, Jozef Tomášz Kysuckého Nového Meste – VLNENIE, Marián Hruška, Čadca – ZRKADLO TIRANY. I. skupinu – autori do 16 rokov, bude za Kysuce prezentovať Dominika Zbončáková, z Gymnázia Ľ. Štúra v Turzovke s fotografiami: PRECHÁDZAJÚCE SA ROČNÉ OBDOBIE a SKATERKA. Ocenené a porotou doporučené fotografie postupujú do celoštátneho kola.

Krajská výstava AMFO 2014, ktorú pripravilo Krajské kultúrne stredisko v Žiline, je sprístupnená vo Foyer Úradu ŽSK do 25. júla 2014.

Emília Jašurková, KKS v Čadci


Spodná navigácia

Aktualizácia: 02.07.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky