Kráľovné Lia a Markétka si obhájili prvenstvo

Slávnostná korunovácia „Kráľa čítaného slova 2019“

 

 

 

 

 

 

 

Kysucká knižnica v Čadci (ďalej len knižnica) v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja vo štvrtok 19. septembra 2019 slávnostne privítala najaktívnejších detských čitateľov knižnice.

Pri slávnostnej korunovácii „Kráľa čítaného slova 2019“ nechýbala ani riaditeľka knižnice PhDr. Janka Bírová, ktorá srdečne privítala nielen deti, ale ich rodičov. V príjemnej atmosfére si dospeláci, ale i deti zaspomínali na najobľúbenejšiu knihu detstva, ktorej názov napísali do srdiečka. Medzi stálych úspešných čitateľov sa prebojovali aj nové tváre, ktoré s napätím sledovali celú slávnosť.V prvej kategórii od 7 do 10 rokov obhájila už tretie víťazstvo Lia Potanková, ktorej sa podarilo prečítať 89 kníh. Tretiak Dávid Krupík, ktorý bol nováčikom našej súťaže, sa veľmi tešil z druhého miesta za 67 prečítaných kníh. Tretie miesto si vybojovala Nelka Kyzeková (39 kníh), ktorá uspela po prvýkrát v tejto súťaži. V druhej kategórii od 11 do 15 rokov po druhý krát zasadla na trón Markétka Ondrušková, ktorej sa podarilo prečítať 81 kníh. Ján Kupka (76 kníh) sa posledný krát mohol zúčastniť tejto súťaže a domov si odniesol druhé miesto. Piatačka Viktória Bukovanová patrí medzi stálice súťaže a tentokrát sa jej podarilo vybojovať tretie miesto za 72 prečítaných kníh. Tradične knižnica odmeňuje aj najaktívnejšieho predškoláka. Odmenu získal Adamko Tajdar, ktorý už od septembra zasadol do školskej lavice a učí sa spoznávať čarovný svet abecedy. Dvadsať úspešných detských čitateľov získalo vecné odmeny a celé podujatie finančne podporilo i Mesto Čadca. Našim úspešným čitateľom srdečne blahoželáme a tešíme sa, že stále nachádzajú čaro čítania v tom množstve kníh, ktoré im knižnica ponúka. Veľká vďaka patrí aj rodičom detí, pretože svojim deťom ukázali prvú cestu do knižnice a tak im otvorili veľký svet poznania a fantázie. Tešíme sa na ďalší ročník slávnostnej korunovácie a veríme, že medzi detskými čitateľmi znovu nájdeme úžasných malých „knihomoľov“.

Petronela Gavenčiaková

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 30.09.2019

Sekcie


Jazykové verzie webstránky