Finančná injekcia pre štart nových ambulancií

Kvalitná a dostupná zdravotná starostlivosť na Slovensku žiaľ nie je samozrejmosťou a ľudia najmä v odľahlejších regiónoch majú často problém nájsť svojho lekára. Riešenia z úrovne štátu v tejto oblasti zatiaľ nie sú dostatočné, preto Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) ako prvá krajská samospráva, prišiel s vlastným dotačným programom na podporu nových lekárov a stabilizáciu ambulantnej zdravotnej starostlivosti.

Vďaka dotácii 150-tisíc eur vzniká v kraji šesť nových ambulancií, každá získala od župy 25-tisíc eur. Prostriedky slúžia najmä na materiálno-technické vybavenie ambulancie. „Realizáciou tohto projektu sa stav nedostatku lekárov definitívne nevyriešil, ale je to prvý krok, ktorým sa odštartoval dlhodobý zámer ŽSK zlepšiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti v jednotlivých regiónoch kraja,“ skonštatovala riaditeľka odboru zdravotníctva

ŽSK Silvia Pekarčíková.


Spodná navigácia

Aktualizácia: 24.10.2019

Sekcie


Jazykové verzie webstránky