22. ročník ŠALIANSKY MAŤKO 2015

obvodné kolo postupovej súťaže v prednese slovenskej povesti v Liptovskom Mikuláši

 

 

 

Obvodné kolo súťaže v prednese slovenskej ľudovej povesti v okrese Liptovský Mikuláš vyhlasuje Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. 22. ročník súťaže sa uskutočnil 4. decembra 2014 v priestoroch a v spolupráci s Centrom voľného času na Nábreží Dr. A. Stodolu v Liptovskom Mikuláši. Do súťaže bolo prihlásených 30 žiakov zo základných škôl z okresu L. Mikuláš a súťažilo sa v troch kategóriach. 
Odborná porota rozhodla o udelení diplomov za umiestnenie nasledovne v I. kategórii: 1. miesto Petronela Perúnová - ZŠ Kvačany, 2. miesto Ivana - Nina Porubänová -ZŠ s MŠ Liptovská Kokava, 3. miesto Daniel Fuzia - ZŠ Apoštola Pavla Liptovský Mikuláš, v II. kategórii: 1. miesto Nina Magálová - ZŠ s MŠ J. D. Matejovie Liptovský Hrádok, 2. miesto Vanda Ballonová - ZŠ s MŠ Hybe, 2. miesto Benjamín Kráľ - ZŠ s MŠ Partizánska Ľupča, 3. miesto Veronika Laheye - ZŠ s MŠ Demänovská ulica, L. Mikuláš, 3. miesto Richard Gregor - ZŠ Apoštola Pavla Liptovský Mikuláš, 3. miesto Alžbeta Oravcová - ZŠ s MŠ Liptovská Kokava, v III. kategórii: 1. miesto Kristína Vrtěnová - ZŠ s MŠ ul. Hradná Liptovský Hrádok, 2. miesto Dominika Hatiarová - Gymnázium Liptovský Hrádok, 3. miesto Emma Almanová - ZŠ s MŠ Demänovská ulica, Liptovský Mikuláš. Recitátori umiestnení na 1. mieste postupujú do krajského kola súaťže, ktoré sa uskutoční v Žiline. 
Želáme im veľa úspechov a učiteľom ďakujeme za vynikajúcu prípravu. Čo však nás neteší, je účasť žiakov z 2. - 3. ročníkov v I. kategórii, ktorá je veľmi nízka.

 

PhDr. Eva Štofčíková
metodička pre hovorené slovo
Liptovské kultúrne stredisko
Liptovský Mikuláš


Spodná navigácia

Aktualizácia: 08.12.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky