Cyklobus na trase Žilina - Nová Bystrica

Dĺžka trasy 44 km

Na spoznávanie prírody regiónu Kysúc a jeho zákutí je ideálna Kysucká magistrála, ktorá je najdlhšou v kraji. Rodiny s deťmi si môžu užiť nenáročnú cyklistiku po príjemnom cyklochodníku cez Bystrickú dolinu.

 

Bystrická magistrála je bezpečný cyklochodník vybudovaný mimo hlavnej cesty medzi Krásnom nad Kysucou a Novou Bystricou popri rieke Bystrica. Približne kopíruje trasu autobusu, takže si podľa toho viete naplánovať koľko kilometrov najazdíte na dvoch kolesách. V katastri každej obce nájdete zaujímavosť, kvôli ktorej sa oplatí zosadnúť zo sedla bicykla a pozrieť si ju zblízka. V Krásne prechádzate napríklad okolo starých vojenských bunkrov, ktoré boli odhalené práve pri stavbe cyklochodníka. Alebo hneď v úvode prejdete popod najstarší železobetónový most na Slovensku.

 

Cyklotrasa Bystrickou dolinou vás privedie napríklad aj k orloju v obci Stará Bystrica. Páčiť sa vám bude aj výlet do Skanzenu v Novej Bystrice – Vychylovke. Neprehliadnite ani kostol v Zborove nad Bystricou s nádhernými vitrážami Vincenta Hložníka.

 

V Novej Bystrici sa dá „vybehnúť“ až k Vodnej nádrži Nová Bystrica. Ak ju obídete dookola na bicykli, prejdete asi 20 km a počas jazdy stretnete aj kostol, ktorý sa ako jediný zachoval na pôvodnom mieste zo zaplavenej dedinky Riečnica.

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 03.06.2020

Sekcie


Jazykové verzie webstránky