„Môj nápad pre región“

 

 

Nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko každoročne vyhlasuje súťaž „Môj nápad pre región”. Úlohou súťažiacich je vypracovať a zrealizovať projekt, ktorý by mohol byť dobrým nápadom na prezentáciu, zviditeľnenie lokality, historických pamiatok či iných zaujímavostí daného regiónu. Do tejto súťaže sa zapojili aj žiačky študijného odboru manažment regionálneho cestovného ruchu zo Strednej odbornej školy v Námestove. 

Svoj nápad nazvali ,,Rande s poetmi“ a jeho poslaním bolo vytvoriť trochu netradičný park na nábreží Oravskej priehrady, ktorý by slúžil nielen na oddych, ale aj pre rozšírenie literárneho obzoru jeho návštevníkov. Podľa projektu by sa na lavičkách v parku nachádzali úryvky z diel oravských dejateľov. Cieľom bolo vytvoriť miesto, v ktorom si človek dokáže oddýchnuť, zabudnúť na každodenné starosti, načerpať nové sily, ale sa aj zamyslieť nad odkazom spisovateľov.

S týmto projektom si žiačky zo Strednej odbornej školy v Námestove najskôr zmerali sily v krajskom kole v Žiline, pričom získali tretie miesto a postúpili do celoslovenského finálového kola. Posilnené úspechom sa snažili svoj nápad ešte vylepšiť a preto 17. mája v Banskej Bystrici opäť prezentovali svoj projekt v celoslovenskom finálovom kole, kde sa stretlo 11 výhercov krajských kôl. Ich snaha bola odmenená - obsadili 1. miesto. 

Tento celoslovenský úspech žiačky Strednej odbornej školy v Námestove veľmi teší a všetci dúfajú, že sa im ich projekt podarí zrealizovať.

 

Natália Žuffová - žiačka II.M triedy.