Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

Zadávanie ponúk do informačných systémov vo verejnom obstarávaní

 
Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy

Základné ukazovatele prímestskej autobusovej dopravy od 1.1.2019

Objednané kilometre

Prepravení cestujúci

Úspora CO2 v kg

 
Mami Oci

Mami Oci

 

6. júl 2016

Viac ako pol tisíc bikerov zdolalo oravský pretek ŽUPATOUR

 

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 6. júl 2016

Prvá júlová sobota patrila v poradí už štvrtým pretekom Žilinskej ŽUPATOUR 2016. Deviaty ročník Oravského cyklomaratónu prilákal do Dolného Kubína 584 pretekárov na horských bicykloch. „Počasie bolo rovnako ako pred týždňom v Súľove veľmi horúce, preto nás teší, že bikeri aj tak vyrazili a zdolali náročné trasy. Tá najkratšia mala 25 kilometrov, polmaratón 43 a najdlhší maratón až 80 kilometrov,“ priblížil koordinátor Žilinskej ŽUPATOUR Slavomír Strečanský. Oravská príroda ponúkla účastníkom župnej súťaže nádherné prostredie na lúkach i v lesoch, pričom najvyšší bod trate bol až vo výške 1050 m n. m.

„Predposledné preteky našej cyklosérie dopadli tak ako tie predošlé na výbornú a už teraz sa tešíme s celým ŽUPATOUR tímom na posledné kolo v Snežnici, ktoré uzavrie cyklotour po letných prázdninách v septembri,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár s tým, že práve na Kysuciach sa uskutoční i záverečné celkové vyhodnotenie s odovzdaním cien a župného pohára pre absolútneho víťaza. „Každý, kto absolvoval aspoň štyri z  piatich našich pretekov, získa automaticky aj unikátny župný cyklodres,“ dodal predseda ŽSK. 

V Žilinskom kraji nájdu milovníci dvoch kolies viac ako 2.400 kilometrov značených cyklotrás v regiónoch Kysuce, Orava, Horné Považie, Turiec a Liptov. „Snažíme sa podporovať rozvoj cyklistiky na našom území, a preto organizujeme aj Žilinskú ŽUPATOUR, obnovujeme a staráme sa o cyklochodníky, vytvárame nové trasy a už druhé leto fungujú u nás tiež jedinečné cyklobusy, ktoré odvezú bikerov aj s ich bicyklami do Terchovskej alebo Bystrickej doliny. Žilinský kraj je plný cyklozážitkov,“ uzavrel J. Blanár. 

Cyklovideá, videoreportáže zo ŽUPATOUR i ďalšie cyklozábery nájdete na Youtube účte Žilinský samosprávny kraj. Všetky informácie o župných pretekoch, výsledkoch a fotogalérie sú k dispozícii na oficiálnej webstránke Žilinskej ŽUPATOUR www.zupatour.sk alebo Facebook stránke „Žilinská ŽUPA TOUR“.

Fotoreport TU.


Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.07.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky