17. október 2016

V Martine majú atléti novú tartanovú dráhu

 

  

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 17. október 2016 

Novú bežeckú dráhu vybudoval a dnes slávnostne otvoril Žilinský samosprávny kraj v športovom areáli martinského Gymnázia Jozefa Lettricha. K multifunkčnému ihrisku tak pribudne škole ďalší priestor pre športovcov. „Nový tartanový ovál má štyri dráhy po 200 metrov a rovnako je tu vyznačená šprintérska dráha na 60 metrov. Na výstavbu sa nám podarilo získať aj prostriedky z Úradu Vlády SR vo výške 33-tisíc eur a Žilinský kraj dofinancoval 50-tisíc eur, vďaka čomu bude mať škola omnoho lepšie podmienky na športovanie a prípravu mladých talentov,“ informoval podpredseda ŽSK Jozef Štrba s tým, že kraj vyčlenil gymnáziu i prostriedky na novú časť oplotenia vo výške 5-tisíc eur.
Ako priblížil riaditeľ gymnázia Igor Libo, ovál budú môcť využívať ako študenti, tak verejnosť: „Areál bude počas dňa otvorený pre všetkých záujemcov, ktorí si môžu prísť napríklad ráno alebo poobede zabehať. Verím, že tým poskytneme možnosť rozvíjať sa každému, kto bude mať chuť na sebe pracovať. Tak ako tu pred 15 či 20 rokmi začínala ešte na škvare naša úspešná reprezentantka Lucka Klocová, možno dráha vychová aj ďalších talentovaných atlétov.“ Podľa I. Liba bude držiteľka viacerých cenných kovov zo svetových atletických súťaží Lucia Hrivnák Klocová v Gymnáziu J. Lettricha viesť i atletický krúžok. „Moje začiatky boli práve tu na tejto škole, takže o to viac ma teší, že je tu vybudovaný nový tartan. Deti dostanú vďaka kvalitnému povrchu väčšiu motiváciu a odrazí sa to aj na ich výkonoch. Dúfam teda, že škola bude mať omnoho viac úspechov, lebo už teraz je v popredí na všetkých súťažiach,“ dodala L. Hrivnák Klocová.

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK

 

 

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 24.10.2016

Sekcie


Jazykové verzie webstránky