26. OKTÓBER 2015

Ocenili sociálnych a zdravotníckych pracovníkov

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina 26. október 2015

Žilinský samosprávny kraj dnes ocenil 40 zamestnancov sociálnych a zdravotníckych zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. „Už šiesty rok oceňujeme prácu sociálnych pracovníkov a po druhýkrát sme udelili túto cenu aj našim zdravotníkom. Práca, ktorú naši zamestnanci vykonávajú v zariadeniach sociálnych služieb, nemocniciach či poliklinike si vyžaduje ľudí s veľkým odhodlaním, trpezlivosťou a láskavosťou. Práve takým sme dnes odovzdali ocenenie, ktoré si za roky ich nezištnej práce zaslúžia,“ uviedol po skončení slávnostného oceňovania žilinský župan Juraj Blanár. Podľa jeho slov do dnešného dňa ocenil Žilinský samosprávny kraj už 173 pracovníkov, ktorí sa zaslúžili o rozvoj zdravotníctva či sociálnych vecí v kraji.

Ako zdôraznila riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková, Žilinská župa ako zriaďovateľ 26 sociálnych zariadení patrí medzi najväčších poskytovateľov sociálnych služieb na Slovensku. „Dotovanie tejto oblasti je jednou z priorít ŽSK. Každoročne vyčleníme v rozpočte najväčšiu časť práve pre sociálnu oblasť. Tento rok sme v tretej rozpočtovej úprave podporili rekonštrukcie našich zariadení, na ktorých obnovu putovalo viac ako 73-tisíc eur,“ doplnil J. Blanár. Z jeho rúk si dnes ocenenie za svoju dlhoročnú prácu prevzalo 26 sociálnych zamestnancov.

Slávnostné poďakovanie získalo taktiež i 14 zdravotníckych pracovníkov zo štyroch krajských nemocníc – Kysuckej nemocnice v Čadci, Liptovskej nemocnice v Liptovskom Mikuláši, Hornooravskej nemocnice v Trstenej a Dolnooravskej nemocnice v Dolnom Kubíne a Oravskej polikliniky v Námestove. „Naše župné nemocnice a poliklinika poskytujú zdravotnú starostlivosť pre obyvateľov Žilinského kraja a ich pracovníci každodenne pomáhajú, radia a žijú so svojimi pacientmi. Toto ocenenie je len malým poďakovaním, ktoré im môžeme za ich náročnú prácu udeliť,“ podotkla riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková.

Zoznam ocenených pracovníkov podľa regiónov Žilinského kraja:
Kysuce 
Tatiana Čmolíková, ZpS a DSS Kysucké Nové Mesto
Monika Hermanová, ZpS a DSS PARK, Čadca
Božena Janáková, DSS a ZpS Horelica
Mária Šupolová, CSS Fantázia, Kysucké Nové Mesto
Renáta Urbánková, ZpS a DSS Čadca – Žarec
Ľubica Vojtušová, DSS a ŠZ Slniečko, Oščadnica


Dana Jurášková, Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci
Katarína Pecárová, Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci
Juraj Salus, Kysucká nemocnica s poliklinikou v Čadci

Liptov
Eva Adamíková, CSS ANIMA, Liptovský Mikuláš
Zdena Lacová, CSS Likava, Ružomberok
Zuzana Macková, CSS Trojlístok, Ružomberok
Zuzana Ševčíková, CSS Eden Liptovský Hrádok

Ľubica Vajsová, DSS a ŠZ Liptovský Hrádok

Ján Drobčo, Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši
Jana Macíková, Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši
Štefan Struhár, Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši
Miroslav Šutara, Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši

Orava
Margita Chovancová, ZpS a DSS Dolný Kubín
Justína Klimčíková, ZpS a DSS Novoť
Karol Kvak, DSS a ZpS Zákamenné
Sylvia Paliderová, CSS Orava, Tvrdošín

Jozef Vrašťák, Zariadenie núdzového bývania v Dolnom Kubíne

Marta Hečková, Dolnooravská nemocnica s poliklinikou MUDr. L. Nádaši Jégeho v Dolnom Kubíne
Anna Mandičová, Dolnooravská nemocnica s poliklinikou MUDr. L. Nádaši Jégeho v Dolnom Kubíne
Ladislav Ninis, Dolnooravská nemocnica s poliklinikou MUDr. L. Nádaši Jégeho v Dolnom Kubíne
Marta Homolová, Hornooravská nemocnica s poliklinikou v Trstenej
Dagmar Hritzová, Hornooravská nemocnica s poliklinikou v Trstenej
Jarmila Letašiová, Hornooravská nemocnica s poliklinikou v Trstenej
Mária Bakošová, Oravská poliklinika v Námestove

Horné Považie
Jana Ďuranová, CSS Straník, Žilina
Jolana Hrabovcová, DSS Synnómia, Žilina
Veronika Majbíková, CSS Lúč, Žilina
Magdaléna Pekná, CSS TAU, Turie
Božena Rechtoríková, ZpS a DSS Terchová
Karol Uhlárik, Harmónia – ZpS, DSS a útulok, Žilina

Melánia Várošová, ZpS a DSS Žilina

Turiec
Katarína Ivašková, DSS a ZpS Martin
Mária Kršková, DSS Méta, Martin
Magdaléna Tarašová, Zps, DSS a ŠZ Turčianske Teplice

 

Lenka Záteková
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 26.10.2015

Sekcie


Jazykové verzie webstránky