28. január 2014

Krajská organizácia cestovného ruchu sa predstaví na veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilinský kraj bude lákať turistov motívom čičmianskych dreveníc

Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj začne v tomto roku prezentáciu svojej ponuky produktov cestovného ruchu na jubilejnom 20. ročníku veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2014 v Bratislave, v dňoch 30.1. - 2.2.2014. Spolu so svojimi členmi - Žilinským samosprávnym krajom a oblastnými organizáciami Malá Fatra, Región Liptov, Rajecká dolina, Klaster Orava, Kysuce a Turiec – Kremnicko- bude návštevníkom prezentovať to najlepšie z cestovného ruchu celého Žilinského kraja. „Tento ročník sme zamerali na propagáciu atraktivít kraja hlavne z oblasti turistiky a cykloturistiky, pretože v tomto je Žilinský kraj na Slovensku lídrom. Máme najviac vyznačených cyklo a peších turistických trás v regiónoch nášho kraja,“ uviedol predseda KOCR ŽTK Jozef Štrba a dodal „Naši členovia, jednotlivé oblastné organizácie cestovného ruchu, majú v rámci tohto veľtrhu pripravenú pre návštevníkov širokú ponuku produktov a noviniek z oblasti cestovného ruchu.“
Počas celého veľtrhu bude na stánku zaujímavý kultúrny a interaktívny program, ako prezentácia ľudových remesiel, tradičných ľudových pastierskych nástrojov a pri ochutnávaní regionálnej gastronómie sa môžete započúvať do tónov tradičnej ľudovej hudby. Grafické spracovanie a štruktúra výstavného stánku je tradičná a zároveň moderná. Dominuje motív čičmianskych dreveníc, ktorý je tiež motívom na oblečení slovenských športovcov na zimných olympijských hrách v Soči. „Čičmany sú súčasťou Žilinského kraja a sme radi, že na tomto veľtrhu môžeme okrem zaujímavej ponuky cestovného ruchu, tradičných remesiel a gastronómie, predstaviť aj naše kultúrne dedičstvo, ktoré k cestovnému ruchu patrí,“ povedala Iveta Chabadová, riaditeľka KOCR Žilinský turistický kraj.

Príďte i vy a spoznajte pestrú ponuku regiónov Žilinského kraja!

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 28.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky