22. január 2014

Župan Juraj Blanár prijal hejtmana Ústeckého kraja

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 22. január 2014 

V utorok 21. januára navštívil Žilinský kraj hejtman Ústeckého kraja Oldřich Bubeníček. Na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja ho prijal župan Juraj Blanár. Bola to prvá oficiálna návšteva hejtmana Oldřicha Bubeníčka v Žilinskom samosprávnom kraji od jeho nástupu do funkcie v novembri 2012. Návšteva sa symbolicky konala len niekoľko dní po treťom výročí vzájomnej spolupráce, ktorú obaja kraje deklarovali podpisom dohody o spolupráci 11. januára 2011. „Za toto krátke obdobie sa nám podarilo nadviazať spoluprácu vo viacerých oblastiach, ktorá je prospešná pre obe kraje. Naša spoločná diskusia bola zameraná najmä na oblasť vzdelávania a stredného školstva, ktorá úzko súvisí s nezamestnanosťou. Našou snahou je hľadať spoločné prieniky tam, kde je to možné a práve oblasť školstva a športu sa javí ako jedna z nich,“ povedal po spoločnom stretnutí predseda ŽSK Juraj Blanár. Zároveň pripomenul, že viaceré aktivity sa už podarilo úspešne zrealizovať. „Spomeniem účasť našich študentov na medzinárodnej súťaži vo viazaní a aranžovaní kvetín Dečínska Kotva či na súťaži Big Bandov, kde naši žilinskí konzervatoristi dokonca dvakrát zvíťazili,“ dodal J. Blanár. Počas spoločného rokovania sa obaja partneri dotkli aj témy zdravotníctva či výmeny skúseností pri čerpaní eurofondov. 

Snahu zmysluplne spolupracovať v oblastiach, ktoré oba kraje spájajú, vyjadril aj hejtman Oldřich Bubeníček. „Môj vzťah k Slovensku a Slovákom je naozaj veľmi priateľský a preto som rád, že sa nám darí aktívne rozvíjať naše partnerstvo so Žilinským samosprávnym krajom,“ uviedol O. Bubeníček, ktorý okrem prijatia na Úrade ŽSK navštívil aj Strednú odbornú školu stavebnú v Žiline, Považskú galériu umenia a večer v sprievode podpredsedu ŽSK Jozefa Štrbu navštívil Slovenské komorné divadlo v Martine.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 22.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky