13. februára 2014

Turnaj v špeciálnom športe „Boccia“ napíše svoju druhú kapitolu

 

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Turnaj v špeciálnom športe „Boccia“ napíše svoju druhú kapitolu

Prvenstvo z premiérového ročníka obhajujú Dolnokubínčania

 

 

Žilina, 13. február 2014 – Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) v spolupráci s Domovom sociálnych služieb a zariadením núdzového bývania Dolný Kubín organizuje dňa 19.2.2014 v poradí druhý ročník hry v špeciálnom športe „Boccia“ medzi poskytovateľmi sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Vydarený prvý ročník priniesol okrem nevšedným zážitkov aj nové skúsenosti, ktoré budú môcť klienti a športovci v jednej osobe predviesť dňa 19.2.2014 v telocvični Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Dolnom Kubíne. Turnaj sa tak tento rok presúva z Horného Považia na Oravu, zvyšuje sa aj konkurencia. Zatiaľ čo v minulom roku sa do turnaja zapojilo 13 tímov, tento rok si zmeria sily a zabojuje o víťazný pohár až 16 družstiev vytvorených poskytovateľmi sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. „Tímy sa už teraz poctivo pripravujú tréningami pod dozorom sociálnych pracovníkov. Aj takouto formou chceme podporiť športové aktivity prijímateľov sociálnych služieb, ktorých výsledkom nie sú len športové úspechy, ale aj nadväzovanie nových priateľstiev a spokojnosť našich obyvateľov,“ povedal župan Juraj Blanár. 
Prvenstvo z premiérového ročníka bude obhajovať hostiteľské družstvo Domova sociálnych služieb a zariadenia núdzového bývania v Dolnom Kubíne, ktoré si zo Žiliny odnieslo aj putovný pohár predsedu ŽSK Juraja Blanára. Druhé miesto získalo v minulom roku Centrum sociálnych služieb Trojlístok z Ružomberka, tretiu priečku obsadilo Zariadenie pre seniorov a domov sociálnych služieb PARK z Čadce. 
„Boccia“ je populárny a špeciálny šport určený pre telesne postihnutých športovcov, ktorí majú poruchu funkcie všetkých štyroch končatín. Od roku 1984 sa zaraďuje medzi paraolympijské disciplíny, medzi olympijskými disciplínami nemá ekvivalent. V súčasnosti sa „Boccia“ hráva vo viac ako 50 krajinách sveta.

 

Mgr. Hana Danová

hovorkyňa ŽSK