9. máj 2013

Stredoškoláci povzbudzujú mladých futbalistov Slovenska vlastnými transparentmi a pokrikmi

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 9. máj 2013

Koľko zarába Pečovský? Aj tato otázka odznela počas autogramiády a stretnutia viac ako dvestovky študentov stredných škôl Žilinského samosprávneho kraja so známym futbalistom, reprezentantom Slovenska, stredopoliarom MŠK Žilina Viktorom Pečovským. Hráč, ktorý je zároveň ambasádorom prebiehajúcich Majstrovstiev Európy vo futbale do 17 rokov ochotne odpovedal na otázky v uvoľnenej atmosfére počas vyhodnotenia súťaží o najlepší transparent a pokrik k európskemu šampionátu. „Študenti nemali problém klásť zaujímavé otázky. Pýtali sa na začiatky futbalistovej kariéry, Ligu majstrov, obľúbený a vysnívaný hráčsky klub. Každého študenta sme za odvahu pýtať sa i ocenili,“ uviedla riaditeľka odboru školstva ŽSK Dana Mažgútová.
Do prípravy najlepšieho transparentu na ME vo futbale do 17 rokov sa zapojilo 94 žiakov z 8 škôl. Na tretej priečke sa umiestnila Nina Glgáňová zo Spojenej školy v Martine, druhá priečka patrí štvorici autoriek Gabriele Čičmanovej, Danke a Ivane Čepeľovým a Lenke Milovej z Gymnázia v Kysuckom Novom Meste. Ako najlepší futbalový transparent bola vyhodnotená práca pätice zo Spojenej školy v Žiline – Bytčici Tatiany Maslíkovej, Veroniky Zacharovej, Andreja Vysokého, Moniky Pšenicovej a Michaely Ondrašinovej. Najlepší futbalový pokrik sa vyberal spomedzi 16 pokrikov 35 žiakov. Tretí najlepší je z dielne študentského dua Nikola Kadašiová a Silvia Makúchová zo Strednej zdravotníckej školy v Žiline. Na druhom mieste skončili žiaci Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Čadci - Nikola Gužíková, Martina Hladeková, Katarína Zelienková, Matej Eisner a Simona Hlavová. Cenu za najlepší pokrik si odniesol Lukáš Hrabovský zo Strednej priemyselnej školy stavebnej v Žiline. „V oboch kategóriách sa potvrdilo, že kreativita našim študentom nechýba. Obzvlášť ak ide o futbal, ktorý má v našom kraji silné zázemia i vďaka majstrovskému MŠK Žilina, ktorý zamiešal karty aj medzi špičkovými tímami Ligy majstrov. I medzi našimi študentmi sú mladé futbalové talenty, ktorým sa v stredných školách snažíme vytvárať podmienky pre ich rozvoj. Preto som rád, že takúto hojnú spätnú väzbu sme zaznamenali aj u našich študentov,“ povedal podpredseda ŽSK Jozef Štrba.
Víťazom oboch kategórií venovala ceny a lístky na majstrovstvá krajská samospráva a Slovenský futbalový zväz, ktorí patria i medzi organizátorov ME. Transparenty povzbudzujúce slovenský futbalový tím sa zaskveli i počas stredajšieho zápasu, kedy Slovensko na štadióne pod Dubňom remizovalo so švajčiarskym výberom 2:2. Najbližšie hrajú slovenskí futbalisti v sobotu so Švédmi, a to opäť v Žiline.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky