6. máj 2013

Darovanie krvi je pre krajskú samosprávu už tradíciou

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 6. máj 2013

Zamestnanci Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sa opäť zapojili do bezpríspevkového darcovstva krvi, ktoré už šiesty rok organizuje krajská samospráva minimálne dvakrát ročne pod názvom Župná kvapka krvi. Spolu 21 pracovníkov odovzdalo takmer 10 litrov vzácnej tekutiny. Tradične sa darovania krvi zúčastňuje predseda ŽSK Juraj Blanár a podpredseda kraja Jozef Štrba. Tento krát dvojicu zastupoval J. Štrba: „Župná kvapka krvi je pre mňa a mojich kolegov už skutočne vžitou tradíciou. Je to reálna možnosť, ako pomôcť iným ľuďom. Možno tak oplácame ich minulú alebo budúcu pomoc nám.“ Prvý ročník Župnej kvapky krvi zorganizovala žilinská krajská samospráva už v roku 2008 a za celé päťročné obdobie počet darcov prekročil číslo 170.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky