5. december 2013

Ktorá bude novou Miss RENETA 2014?

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 5. december 2013

Do finálového večera medzinárodnej súťaže krásy študentiek stredných škôl, ktoré sa uskutoční na jar budúceho roku v Havířove, postupujú aj študentky zo Žiliny. Ich nominácia vzišla zo slovenského výberového kastingu v sobotu 30. novembra 2013 v sále Konzervatória v Žiline. Jedinou podmienkou účasti bolo navštevovať v školskom roku 2013/2014 ľubovoľný ročník niektorej z rôznych typov stredných škôl.
Zo stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sa prihlásilo spolu 27 dievčat, pričom na kasting sa dostavilo 14 z nich. Dievčatá sa prezentovali ukážkou chôdze, osobným rozhovorom s porotcami a promenádou v plavkách. Do medzinárodného finále postúpili Barbora Vandlíková so Strednej odbornej školy podnikania v Žiline a Veronika Bellanová zo Spojenej školy na Rosinskej ceste v Žiline - konkrétne zo Športového gymnázia. Zo Športového gymnázia postúpila ako náhradníčka aj Martine-Georgette Ganse. Dievčatá sa budú na finále pripravovať na dvoch sústredeniach. Ďalšie finalistky sa vyberajú na kastingoch v Havířove, Prahe a v Poľsku. V českých mestách, kde sa kastingy ešte len uskutočnia, sa môžu prihlásiť aj žiačky slovenských stredných škôl.
V poradí 22. ročník úspešnej medzinárodnej súťaže žiačok stredných škôl organizujú Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, Klub přátel školy a Mestské kultúrne stredisko Havířov za podpory mesta Havířov, Moravskosliezskeho kraja a Žilinského samosprávneho kraja. Víťazky Miss RENETA 2014 sa dozvieme 4. apríla 2014 o 19:00 v Kultúrnom dome Leoše Janáčka v Havířově-Podlesí.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky