31. máj 2013

Parádny deň prekonáva bariéry

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 31. máj 2013

Oslavy Medzinárodného dňa detí sa neodmysliteľne spájajú s podujatím Parádny deň, ktorého tohtoročný motív znel „športom k trvalému priateľstvu“. V poradí už piaty ročník športového podujatia pripravil Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) a Spojená škola na Rosinskej ceste v Žiline v spolupráci s hlavnými partnermi projektu, spoločnosťou Kia Motors Slovakia a fitnes centrom Mozolani. V športovom areáli školy na Rosinskej ceste sa posledný májový piatok stretlo viac než 400 detí zo základných a stredných škôl spolu s deťmi zo zariadení sociálnych služieb, ktoré súťažili v 18 disciplínach. Hlavná myšlienka všetkých súťažných kategórií tkvie v tzv. opačnej integrácii. Medzi mentálne a zdravotne znevýhodnených žiakov sa zaradia a zapoja zdravé deti. Tie si potom na vlastnej koži môžu vyskúšať, aký je to pocit snažiť sa športovať, alebo len vykonávať nejakú činnosť s postihnutím. „Aj takýmto spôsobom sa snažíme viesť deti k vzájomnej pomoci a predovšetkým k vzájomnému rešpektu a vytváraniu nových priateľstiev,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. Pre fanúšikov futbalu organizátori pripravili autogramiádu reprezentačného obrancu Petra Pekaríka, ale i strieborného paraolympionika Róberta Ďurčana zo VII. Zimných paraolympijských hier v Nagane. Veľkému ohlasu detí sa tešila tradičná súťaž o vlastnoručne zdobené najparádnejšie tričko s tematikou priateľstva a na svoje si prišli aj na koncerte Tomáša Bezdedu, z ktorého sa stáva tradičný účastník Parádneho dňa.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky