3. máj 2013

Šachový turnaj prilákal takmer stovku seniorov i juniorov

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 3. máj 2013

Priestory Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) privítali nadšencov kráľovskej hry. ŠACHOVÝ TURNAJ O CENU RIADITEĽA ÚRADU ŽILINSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA bol už v poradí piatym ročníkom merania síl medzi seniormi a juniormi. Turnaja sa zúčastnili žiaci škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, dôchodcovia a klienti zariadení pre seniorov (ZpS) a domovov sociálnych služieb (DSS) z Oravy, Kysúc, Horného Považia, Turca a Liptova. „O turnaj bol aj tento rok obrovský záujem z čoho máme samozrejme veľkú radosť. Každý rok láka mladých profesionálov a amatérov, ale i seniorov z našich zariadení. Novinkou oproti minulým ročníkom je systém tzv. zrýchlenej hry, čo znamená, že súťažiaci hrali na čas v deviatich kolách po 5 minút. Taktiež pribudlo ocenenie pre prvých troch víťazov za každý región nášho kraja,“ povedal riaditeľ Úradu ŽSK Pavol Holeštiak.
Celkové víťazstvo tento rok prináleží Mariánovi Petrášovi, študentovi Strednej odbornej školy stavebnej z Liptovského Mikuláša, ktorý skončil aj ako prvý za región Liptov. Druhým a tretím z Liptova sú Juraj Druska z Gymnázia Ružomberok a Ondrej Mráz z Gymnázia M.M. Hodžu z Liptovského Mikuláša. Medzi seniormi patrí prvá priečka Jánovi Dorníkovi z DSSaZpS Likava, na druhom mieste skončil Ján Budinský taktiež z Likavy a tretím najlepším sa stal Juraj Mičuda zo ZpSaDSS Dolný Kubín. Za región Turiec boli najlepšími Dávid Frnda (Gymnázium J. Lettricha Martin), Marek Šupík (Stredná priemyselná škola Martin) a Lukáš Volna (Gymnázium J. Lettricha Martin). Za Horné Považie sa najlepšie darilo Richardovi Štaffenovi (SOŠ poľnohospodárska Žilina), za ním skončili Michal Janoušek a Vladimír Bechný (obaja Gymnázium Veľká Okružná). Víťazom oravského regiónu sa stal Miroslav Revaj (Spojená škola v Nižnej) a za ním sa umiestnili Juraj Mičuda (DSS Dolný Kubín) a Matúš Mahút (Gymnázium Tvrdošín). Posledným piatym hodnoteným regiónom boli Kysuce, kde sa na prvom mieste umiestnil Jakub Kupka (Gymnázium Turzovka). Druhé miesto patrí Pavlovi Holeštiakovi (OA D.M. Janotu v Čadci) a tretie miesto patrí Ondrejovi Šinalovi (Gymnázium Kysucké Nové Mesto). Ocenený si odniesli víťazné poháre, medaile, diplomy a kategórie Senior / Junior aj symbolické ceny. Z celkového počtu 90 prihlásených účastníkov bolo 69 študentov z 26 škôl a 21 klientov z 11 ZpS a DSS. Samospráva pripravuje podujatie v spolupráci s Centrom voľného času Spektrum zo Žiliny.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK