29. január 2013

2. ročník prechodu Beskydsko – Javorníckou magistrálou už túto sobotu

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 29. január 2013

Kvalitné poveternostné podmienky a bohatá snehová nádielka otvorili začiatkom januára brány lyžiarskej bežeckej Beskydsko - Javorníckej magistrály. Hoci jej trasu už naplno využívajú desiatky bežkárskych nadšencov, hlavné podujatie – 2. ročník prechodu magistrálou, je ešte len predo dvermi. Predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár na ňom v sobotu 2. februára 2013 slávnostne odštartuje bežkárov. Symbolický výstrel je naplánovaný o 9:00 hod. a lyžiari sa budú presúvať v úseku od Melocíka po Makov Kasárne. „Registrácia účastníkov bude prebiehať od 8:00 do 9:00 hod. v reštaurácii u Melocíka, kde bude pre všetkých pripravené malé občerstvenie. Magistrálu upravuje Správa ciest ŽSK od 11. januára 2013 a aj túto sezónu podľahlo jej kúzlu už niekoľko stoviek milovníkov bežeckého športu nielen zo Slovenska ale i z Českej republiky,“ skonštatoval predseda ŽSK Juraj Blanár.
Aktuálne snehové podmienky a informácie o strojovej úprave trás zverejňuje krajská samospráva prostredníctvom Bežkoservisu i na svojej webovej stránke www.regionzilina.sk. Turisti sem môžu posielať svoje postrehy, pripomienky, fotografie a údaje o aktuálnej situácii na magistrále. Beskydsko - Javornícka lyžiarska bežecká magistrála bola slávnostne otvorená a uvedená do prevádzky dňa 21. januára 2012. Uskutočnením tohto projektu chce Žilinský samosprávny kraj pomôcť vytvoriť podmienky pre realizovanie zimného lyžiarskeho bežeckého športu v oblasti pohorí Vysokých Javorníkov a Turzovskej vrchoviny na strojovo upravovaných tratiach. Zároveň ide o pilotný projekt upravovanej lyžiarskej bežeckej trasy krajskej samosprávy na Slovensku. V súčasnosti je ukončená I. etapa, v rámci ktorej sa podarilo sprejazdniť trasu, umiestniť tri odpočívadlá, 58 rázcestníkov a 23 informačných tabúľ.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky