27. september 2013

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti poradí občanom, ako sa brániť pred nekalými praktikami nečestných podnikateľov

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 27. september 2013

Stali ste sa obeťou nebankovky alebo nečestného podnikania? Zobrali ste si úver za nevýhodných podmienok a trápi vás hroziaca exekúcia? Odpovede na tieto otázky, ale i na mnohé ďalšie v súvislosti s ochranou spotrebiteľa prináša vo verejných prednáškach Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky. So sériou vysvetlení, príkladov z praxe a praktických rád sa občanom prihovorí štátna tajomníčka ministerstva JUDr. Monika Jankovská v stredu 2. októbra 2013 v Kongresovej sále Úradu Žilinského samosprávneho kraja o 15:00 hod. „Na Slovensku dnes prebieha takmer milión exekučných konaní a z nich významnú časť tvoria prípady nebankových inštitúcií a spotrebiteľov, ktorí s nimi uzatvorili nevýhodné zmluvy. Pritom až takmer 40-tisíc dôchodcov je objektom takýchto exekúcií a mnohí ďalší sú obeťami rôznych nekalých praktík podomových predajcov a im podobných subjektov. Práve preto som sa rozhodla pomôcť spoluobčanom a poskytnúť im nádej, že aj pri zdanlivo zúfalých životných situáciách nikdy nič nie je stratené a brániť sa oplatí,“ uviedla vo svojej informačnej brožúre pod názvom „7 krokov na ochranu spotrebiteľa“ právnička Monika Jankovská. Brožúru s užitočnými informáciami dostane každý účastník prednášky zdarma. „Dnes vidíme mnoho príbehov, keď najmä dôchodcovia či ľudia v núdzi podľahnú nečestným praktikám podvodných podnikateľov a pykajú za to každodenne platením úrokov, či v najhoršom prípade exekúciou. Som rád, že Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky pracuje na posilňovaní právneho vedomia našich občanov formou verejnej prednášky, ktorej sme radi otvorili dvere aj u nás v Žiline. Nikto nie je na všetko odborník, preto je dôležité upozorňovať na praktiky podvodníkov a zvyšovať právne povedomie našich občanov,“ ocenil projekt ministerstva žilinský župan Juraj Blanár. Vstup na prednášku do Kongresovej sály Úradu ŽSK na Komenského 48 v Žiline je voľný.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky