24. júl 2013

Na stretnutí lídrov strednej a východnej Európy sa predstavil aj Žilinský samosprávny kraj

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 24. júl 2013

Na stretnutí regionálnych a miestnych predstaviteľov Čínskej ľudovej republiky a krajín strednej a východnej Európy v čínskom meste Chongqing (Čchung-čching) v dňoch 2. – 4. júla 2013 mal svoje zastúpenie aj Žilinský samosprávny kraj (ŽSK). Slovenskú delegáciu viedol župan Juraj Blanár s primátormi miest Žiliny - Igorom Chomom, Krásna nad Kysucou – Jozefom Grapom a Liptovského Hrádku - Branislavom Trégerom, ktorí sú zároveň poslancami krajskej samosprávy.
Slovensko sa v Číne predstavilo prostredníctvom prezentačného stánku a vystúpením na hlavnom a tematických fórach. Žilinská župa spomedzi päťdesiatky delegácií úspešne odprezentovala svoje možnosti v oblasti investícií, turizmu, kultúry, vzdelávania a podnikateľských kontaktov. „Slovensko je zaujímavé pre čínskych partnerov i tým, že v eurozóne pri súčasnej ekonomickej kríze máme najvyšší ekonomický rast spomedzi 17 krajín, ktoré používajú euro,“ uviedol pre čínske médiá J. Blanár.
Žilinská župa sa doposiaľ môže pochváliť spoluprácou s čínskou provinciou Zhejiang, ktorú partneri spečatili v novembri minulého roka. Čínski touroperátori a zástupcovia štátnej investičnej agentúry už navštívili aj Žilinský kraj. Očakáva sa, že návštevy prinesú svoje ovocie v podobe zvýšeného počtu turistov a prílevu nových investícií.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky