23. október 2013

Žilinský samosprávny kraj na TOURFILM 2013

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 23. október 2013

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) sa aj tento rok prihlásil na medzinárodný filmový festival turistických filmov TOURFILM. Do 46. ročníka sa zapojilo rekordných 132 krajín sveta so 747 filmami a spotmi. Tie boli premietané počas konania festivalu v dňoch 3.-5.10. 2013 priamo v Karlových Varoch. ŽSK prispel do portfólia prihlásených filmov tromi príspevkami v podobe dvoch dokumentárnych filmov: Templárske legendy a Žilinský cyklo(k)raj a jedným spotom-upútavkou k filmu Templárske legendy. Reprezentoval tak výstupy projektu templárskych ciest, ktoré kraj realizoval v rokoch 2012-2013. Zároveň sa medzi divákov dostal aj film mapujúci cyklotrasy na území Žilinského kraja osobitým spôsobom. Ponúka sa v ňom množstvo záberov priamo z cyklotrás s okolitou prírodnou scenériou. Film je originálnou pozvánkou pre všetkých, ktorí chcú navštíviť kraj s cieľom spoznávať prírodné a kultúrne pamiatky zo sedadla bicykla. Práve tento príspevok odborná porota zaradila medzi 20 najlepších filmov vo svojej kategórii spomedzi 181 prihlásených. Vzhľadom na početnú konkurenciu možno považovať toto umiestnenie za veľký úspech. Je zároveň jednoznačným dôkazom, že prezentácia aktivít v cestovnom ruchu môže mať rôzne zaujímavé formy a nie je k tomu potrebná ani masívna kampaň, či nadmerné množstvo vynaložených finančných prostriedkov. „Kraj sa snaží využívať v plnej miere všetky dostupné možnosti propagácie zaujímavostí kraja. Zaradenie filmu Žilinský cyklo(k)raj medzi dvadsiatku najlepších filmov vo svojej kategórii je pre nás veľkou poctou, ale aj stimulom pre budúce ročníky. Spojenie propagácie turistických cieľov s produkciou stálych hmotných výstupov vytvára ideálnu koncepciu, ktorej sa chceme držať aj v budúcnosti,“ uviedol riaditeľ Úradu Žilinského samosprávneho kraja Pavol Holeštiak.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky