23. apríl 2013

Dobrú myšlienku podporili aj krajskí poslanci

Európsky šampionát vo futbale sa blíži, medzi sprievodnými podujatiami aj aukcia diel, autogramiáda či súťaž o najlepší transparent

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 22. apríl 2013

Pri príležitosti Majstrovstiev Európy do 17 rokov vo futbale, ktoré organizuje UEFA v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom a Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) je jeden z partnerov podujatia, sa dnes konala aukcia detských a študentských diel na tému: FUTBAL - AKO HO VIDÍM JA. Celý výťažok z dražby poputuje Materskej škole na Jarnej ulici v Žiline a Základnej škole s materskou školou v Brodne, ktorej deti nakreslili obrázky do aukcie. „Aj takouto aktivitou si chceme pripomenúť a podporiť blížiace sa prestížne UEFA podujatie, ktoré je na Slovensku organizované po 13 rokoch. Naše krajské mesto bude o čosi viac žiť futbalom a najmä mladými futbalovými talentami z Chorvátska, Rakúska, Ruska, Švajčiarska, Švédska, Talianska, Ukrajiny a pravdaže zo Slovenska,“ uviedol podpredseda ŽSK Jozef Štrba. Do aukcie o kúpu diel sa zapojili okrem zamestnancov Úradu ŽSK aj poslanci krajského parlamentu. „Kúpou výkresov s futbalovou tematikou sme podporili nielen samotné deti a šport, ale najmä dobrú myšlienku,“ dodal J. Štrba. 

Žilinská župa do priebehu majstrovstiev aktívne zapája i svoje školy. Stredoškoláci môžu súťažiť o najlepší povzbudzujúci pokrik a transparent, ktorými budú podporovať svoj obľúbený futbalový tím. „Cieľom súťaží je aj touto formou podporiť význam športu a prezentovať Majstrovstvá Európy vo futbale v našich regiónoch. Na 7. mája pripravuje v kongresovej sále Úradu ŽSK autogramiádu s ambasádormi ME do 17 rokov Ľubomírom Moravčíkom a Viktorom Pečovským, ktorí sú pozitívnymi vzormi pre mnohých mladých športovcov,“ uviedol J. Štrba. 
Žilina sa spolu s Dubnicou nad Váhom, Nitrou a Zlatými Moravcami stane v termíne od 5. do 17. mája dejiskom Majstrovstiev Európy vo futbale hráčov do 17 rokov. O víťazný pohár zabojuje spolu osem tímov. Finále je na programe 17. mája o 18.00 hod. na štadióne MŠK Žilina.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky