22. február 2013

ŽSK zriadil na trase Beskydsko – Javorníckej magistrály päť infobodov

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 22. február 2013

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) pripravil pre bežkárov ďalšiu novinku. Pre vysoký záujem bežeckých lyžiarov o informácie o dianí na Beskydsko – Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrále, zriadil kraj v reštauračných a ubytovacích zariadeniach nachádzajúcich sa na jej trase, tzv. informačné body. „Bežkárski nadšenci tu nájdu na jednom mieste všetky aktuálne informácie o úprave magistrály, mapy, propagačný materiál o okolí trasy a tiež kontaktné údaje na Bežkoservis, kam môžu bežkári posielať svoje pripomienky, otázky, postrehy a fotografie zo všetkých lyžiarskych trás v Žilinskom kraji,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár. Päť nových infobodov čaká na turistov v reštaurácii U Melocíka, v zariadení Ski Apartmány Makov, v penzióne Javorník a v horskom hoteli Fran v časti Kasárne a v pohostinstve U Cipára na Semeteši. Financovanie a pravidelnú údržbu Beskydsko – Javorníckej magistrály zabezpečuje Žilinský samosprávny kraj. Každý víkend je pre bežkárov pripravená čerstvá stopa na celom hlavnom hrebeni v časti Husárik – Semeteš – Melocík – Kasárne – Stratenec. Počas jarných prázdnin sa pripravuje jej špeciálna úprava. Okrem piatkovej pravidelnej údržby prejde stopovač magistrálou aj v pondelok 25. februára a 4. marca 2013.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK