20. november 2013

Slovenské reprezentantky vo futbale sa predstavia na Úrade ŽSK

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 20. november 2013

Kongresová sála Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) bude v piatok 22. novembra o 10:00 hodine hostiť na svojej pôde dve členky širšieho kádra reprezentantiek Slovenskej republiky vo futbale. Veronika Klechová a Dominika Škorvánková sa v predvečer sobotňajšieho kvalifikačného zápasu MS 2015 vo futbale žien proti nemeckému výberu zúčastnia autogramiády určenej pre študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. V rámci autogramiády sa uskutoční i vyhodnotenie súťaže „Ženy a šport“, ktorú vyhlásil Odbor školstva a športu ŽSK. Úlohou študentov bolo vyjadrenie svojho názoru na túto tému formou ľubovoľného umeleckého útvaru. Do súťaže bolo doručených dovedna 80 prác od takmer stovky študentov 16 stredných škôl a gymnázií. Pre tých najlepších budú pripravené vecné ceny od ŽSK a Slovenského futbalového zväzu (SFZ). V rámci spolupráce ŽSK a SFZ budú distribuované na jednotlivé školy i lístky na kvalifikačný zápas Slovensko – Nemecko, ktorý sa uskutoční v sobotu 23. novembra o 14:00 na štadióne MŠK Žilina. „Cieľom súťaže, ale i zapájania sa Žilinského samosprávneho kraja do týchto aktivít je predovšetkým snaha podpory športu a aktívneho pohybu u mládeže,“ dodala Dana Mažgútová, riaditeľka odboru školstva a športu ŽSK.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie