20. máj 2013

Žilinský turistický kraj oslnil na Region Tour Expo

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 20. máj 2013

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Žilinský turistický kraj si doniesla z druhého ročníku výstavy cestovného ruchu regiónov Slovenskej a Českej republiky „Region Tour Expo“, ktorá sa konala v dňoch 17. - 19. mája 2013 na výstavisku v Trenčíne, cenu za najkrajšiu expozíciu spomedzi všetkých vystavovateľov. „Ocenenie vnímame ako povzbudenie do našej ďalšej práce, ktorou je i na takýchto výstavách pred letnou turistickou sezónou pútavo a komplexne ponúknuť spolu s našimi členmi rôznorodé produkty cestovného ruchu návštevníkom v regiónoch Oravy, Turca, Liptova, Kysúc a Horného Považia. Teší nás, že sme zaujali nielen organizátorov, no najmä návštevníkov výstavy,“ uviedla riaditeľka KOCR Žilinský turistický kraj Iveta Chabadová, ktorá ocenenie prebrala.
Pre návštevníkov výstavy bol pripravený bohatý sprievodný program. V termíne výstavy sa uskutočnil aj prvý ročník celoslovenskej cukrárskej výstavy „Torty & svet pečenia“. Svojich návštevníkov si našli i semináre „Národná stratégia rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky v Slovenskej republike“ a „So seniormi na cestách“. Nechýbala ukážka klasickej dedinskej zabíjačky spolu s ochutnávkou špecialít, prehliadky vystúpení folklórnych súborov DANAJ, STRÁŽNIČAN, URPÍN, ako i množstvo ďalších zaujímavých akcií. Odborným garantom tohto ročníka výstavy sa stala Česká centrála cestovného ruchu – CzechTourism. Záštitu nad podujatím prebral minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky Ján Počiatek.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky