2. október 2013

Uvedenie do života knihy Templári: legendy cti a slávy

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 2. október 2013

Žilinský samosprávny kraj organizuje 6. októbra 2013 uvedenie do života knihy Templári: legendy cti a slávy. Autorom tejto publikácie je Miloš Jesenský, ktorý má na svojom spisovateľskom konte viacero titulov zaoberajúcich sa tematikou templárov na našom území, medzi nimi aj knihu Kostol v Ludrovej. Spolu s Templármi: legendami cti a slávy tvoria dve knižné publikácie vydané v rámci projektu Objavme spolu Žilinský kraj. Projekt trvajúci dva roky priniesol verejnosti množstvo podujatí s bohatým programom. Ten upriamoval svoju pozornosť na obdobie stredoveku s akcentom na život a poslanie templárskeho rádu. Výstupy projektu možno zaradiť do dvoch základných kategórií: nehmotné, ktoré si v podobe zážitkov odnieslo so sebou takmer 15 tisíc návštevníkov a hmotné, v podobe vzácnych knižných publikácií, propagačného materiálu či darčekových predmetov. Napriek oficiálnemu ukončeniu projektu kraj naďalej pokračuje v organizovaní podujatí nesúcich templársku pečať. Tentokrát uvedieme knihu do života v prekrásnych priestoroch Kostola sv. Martina v Martinčeku. Program podujatia obohatia vystúpenia hudobnej skupiny renesančného folku Gailard či skupiny historického šermu Espada. Okrem nezabudnuteľného zážitku si odnesie sto účastníkov podujatia aj samotnú publikáciu. „Za vzácnymi kultúrnymi a historickými pamiatkami nemusíme chodiť až za hranice Slovenska, dokonca ani za hranice Žilinského kraja. Na území nášho kraja je množstvo pokladov, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Každý z nich má neopakovateľnú atmosféru, ktorú odporúčam zažiť na vlastnej koži. Medzi takéto miesta nepochybne patrí aj Kostol sv. Martina v Martinčeku. Dôvodov na jeho návštevu je v tomto prípade o to viac, že okrem prehliadky kostola bude Žilinský samosprávny kraj organizovať aj sprievodný program, ktorým náležite dotvoríme atmosféru tohto tajomného miesta,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky