2. máj 2013

Žilinský cyklodeň ponúkne 10. mája jazdu na ďalšej bezpečnej cyklotrase

  Tlačová správa Žilinského samosprávneko kraja

Žilina, 2. máj 2013

Účastníci žilinského cyklodňa otestujú nový úsek trasy medzi Hradom Budatín a Vodným dielom Žilina už v piatok, 10. mája 2013. Na výstavbe projektu s názvom Cyklotrasa Hrad Budatín – Hrad Strečno, inak známeho ako BikeKIA Žilinského kraja, spolupracuje Žilinský samosprávny kraj a spoločnosť Kia Motors Slovakia od septembra 2012. Cieľom projektu je prepojenie hradných dominánt Horného Považia bezpečnou cyklotrasou.

„Rozvoj a podpora budovania cyklotrás je jednou z priorít Žilinského samosprávneho kraja. Dôkazom toho je i projekt plánovanej cyklotrasy Hrad Budatín – Hrad Strečno, ktorej pilotný úsek 10. mája 2013 oficiálne otvoríme. Verím, že sa nám prostredníctvom tohto cyklochodníka podarí vytvoriť lepšie podmienky nielen pre obyvateľov nášho kraja, ale i pre turistov a návštevníkov, pretože cyklistický šport nie je len príjemnou formou aktívneho oddychu, ale i spôsobom alternatívnej dopravy. Cieľom Žilinského cyklodňa je oboznámiť verejnosť s aktuálnym stavom výstavby a otvoriť tak cyklistickú sezónu nielen na tejto cyklotrase, ale aj na všetkých trasách v rámci Žilinského kraja, na ktorých obnove a údržbe sa podieľame,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.

„Žilinský cyklodeň predstavuje jedinečnú príležitosť pre všetkých športových nadšencov. Už od ranných hodín budú môcť cyklisti testovať svoje schopnosti na novovybudovanom úseku trasy a vychutnať si popri tom kultúrny program, ktorý bude pre nich pripravený v areáli Budatínskeho hradu. Podpora mobility a zvyšovanie bezpečnosti sú kľúčovými prioritami v rámci našich filantropických aktivít, preto spoločnosť Kia Motors Slovakia pristupuje k projektu BikeKIA Žilinského kraja s nadšením,“ povedal Eek-Hee Lee, prezident a CEO spoločnosti Kia Motors Slovakia.

Žilinský cyklodeň začne v piatok, 10. mája o 8:30 hod., registráciou účastníkov jazdy pri odpočívadle na ľavom brehu rieky Váh pri Vodnom diele Žilina. Nový úsek bude oficiálne otvorený o 9:00 hod. slávnostným prestrihnutím pásky predsedom Žilinského samosprávneho kraja, Jurajom Blanárom a prezidentom spoločnosti Kia Motors Slovakia, Eek-Hee Lee. Pilotný úsek dotvorí už existujúcu cyklotrasu s premostením cez biokoridor a pripojením na Budatínsky most, čo zabezpečí plynulú a bezpečnú jazdu. Cyklodeň vyvrcholí v Budatínskom parku, kde bude pre účastníkov jazdy pripravený kultúrny program a bezplatné občerstvenie. Jedným z hlavných bodov programu bude aj vystúpenie hudobnej skupiny G-Strinx.

Výstavba Cyklotrasy Hrad Budatín – Hrad Strečno je členená na štyri úseky: A: Hrad Budatín – Hydrouzol; B: Hydrouzol – Teplička nad Váhom – Mojš, Mojšová Lúčka; C: Mojš, Mojšová Lúčka – Stráňavy – Hrad Strečno; D: Nezbudská Lúčka – Starhrad. Projekt je zameraný na podporu letnej turistiky a spoznávanie kultúrnych pamiatok. Jeho cieľom je vybudovanie „krajiny cyklistov“, ktorá im poskytne bezpečnú a komfortnú jazdu, aby si nerušene mohli vychutnať krásy okolitého kraja. Na trase A sú už osadené odpočívadlá, odpadkové koše, stojany na bicykle a lavičky. Výstavba ďalších úsekov cyklotrasy bude realizovaná postupne v nasledujúcich mesiacoch.

Hana Danová
Hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja
+421 41 503 2348
+421 907 838 229 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky