2. apríl 2013

Jarné kulinárske aktivity vyvrcholia konferenciou o kultúrnom turizme

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 2. apríl 2013

Marcové víkendy patrili v Žilinskom kraji Kulinárskym dňom. Tohtoročná jarná séria chutných podujatí, ktoré realizuje krajská samospráva v rámci projektu Krásy a zaujímavosti Žilinského kraja, nadviazala na minuloročné kulinárske dni v skanzenoch a hradoch. „V tomto roku sme sa rozhodli ísť priamo za ľuďmi a priblížiť im chute a vône minulosti nielen na Oravskom hrade, ale i v nákupných centrách a v lyžiarskych strediskách,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár. Stredovekými dobrotami rozvoňali ako prvé Kysuce. Sedemsto lyžiarov a návštevníkov strediska Snowparadise Veľká Rača Oščadnica si mohlo spestriť lyžovačku bezplatnou ochutnávkou voňavých tradičných jedál z kuchyne starých materí. Ďalším strediskom, ktoré rozvoňalo chutným jedlom, bol Snowland vo Valčianskej doline. Kulinárskych dní v Turci sa zúčastnilo 1 500 ľudí. Milovníci dobrého jedla si prišli na svoje aj v obchodnom centre Max v Žiline a v obchodnom centre Jasna v Liptovskom Mikuláši. V žilinskom nákupnom centre vyskúšalo stredoveké pochúťky 2 000 návštevníkov, v Liptove si na dobrotách pochutilo 600 ľudí. Marcové kulinárske dni sme ukončili na jednom z najnavštevovanejších hradoch na Slovensku, na Oravskom hrade. Jedinečnú stredovekú atmosféru dotváralo dobové jedlo, a nielen atmosféru, ale i chuť pokrmov dávnej minulosti, okúsilo 1 000 návštevníkov hradu. „Aktivity projektu však pokračujú i v apríli. Už začiatkom mesiaca, 4. apríla 2013 pripravujeme na našom Úrade konferenciu o kultúrnom turizme v Žilinskom kraji,“ doplnil žilinský župan. Konferencia bude rozdelená do dvoch blokov. V prvom bloku sa jej účastníci dozvedia o ťažiskových, ale i o nových projektoch kultúrnych inštitúcií v Žilinskom kraji. Druhý blok bude patriť prezentáciám o tematických produktoch kultúrneho turizmu a o PR v kultúre.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky