18. október 2013

Župný deň ukázal šikovnosť študentov a obetavosť pracovníkov

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 18. október 2013

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) počas Európskeho týždňa miestnej demokracie zorganizoval 16. októbra 2013 Župný deň – deň otvorených dverí krajskej samosprávy. „Súčasťou podujatia je už niekoľko rokov vyzdvihnutie tvorivosti študentov, ktorí sa zapájajú do súťaže Dobré správy samosprávy a ocenenie obetavosti a osobného vkladu zamestnancov zariadení sociálnych služieb kraja. Teší ma, že i tento rok sme sa stretli pri tejto milej príležitosti a mohli oceniť tých, ktorí si to skutočne zaslúžia,“ uviedol v príhovore vicežupan Jozef Štrba.
Tento rok predstavil kraj zo svojich aktivít vlajkovú loď úspešnej spolupráce na podporu turizmu, a to projekt Žilinskej župy a známej automobilky pod názvom BikeKIA. Stredoškolská súťaž Dobré správy samosprávy sa zamerala na originálne stvárnenie témy „20. rokov Slovenskej republiky – ako to vidím ja“. Do súčasného ročníka sa zapojilo 45 prácami spolu 52 študentov zo všetkých regiónov. O svoje nápadité stvárnenie sa podelili študenti Gymnázia Varšavská v Žiline, Gymnázia v Turzovke, Spojenej školy v Nižnej, Strednej odbornej školy (SOŠ) drevárskej v Liptovskom Hrádku, rajeckého a bytčianskeho gymnázia, SOŠ polytechnickej v Liptovskom Mikuláši, SOŠ drevárskej a stavebnej v Krásne n. Kysucou, Dopravnej akadémie v Žiline, Spojenej školy v Turanoch, SOŠ obchodu a služieb v Čadci, Spojenej školy v Tvrdošíne, Obchodnej akadémie v Žiline a SOŠ v Námestove.
Na tretej priečke sa umiestnil študent SOŠ drevárskej z Liptovského Hrádku Filip Kollárik, ktorý zaujal najmä obsiahlym faktografickým prehľadom o kultúrnom, spoločenskom, politickom, športovom i hospodárskom dianí za posledným 20 rokov. Druhé miesto získala Žaneta Hujíková z Gymnázia v Bytči, ktorá ponúkla mimoriadne graficky čisté, jednoduché a pohľadovo atraktívne spracovanie prezentácie formou najväčších míľnikov. Víťazkou a výherkyňou notebooku sa stala Veronika Zbojová zo Spojenej školy v Tvrdošíne s jedinečným poňatím témy ako 20 divov Slovenska jej vlastnými očami. Od roku 2008 sa do úspešnej súťaže zapojilo (vrátane tohto ročníka) 541 študentov so 494 prácami.
„Neľahká práca v zariadeniach sociálnych služieb si vyžaduje človeka s veľkým srdcom, obrovskou empatiou a nezlomnou trpezlivosťou. Aj to je dôvod, prečo Žilinská župa už štvrtý rok oceňuje prácu svojich sociálnych pracovníkov,“ zdôvodnila myšlienku oceňovania riaditeľka odboru sociálnych vecí Úradu ŽSK Marta Pauková. Do zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja patrí 25 zariadení sociálnych služieb. O viac ako 3 500 klientov v domovoch sociálnych služieb, špecializovaných zariadeniach, domovoch chráneného bývania i útulkoch sa stará 1 800 pracovníkov. K 72 ocenením z minulých ročníkov pribudlo 16. októbra 2013 ďalších 25. Každé zariadenie nominovalo jedného svojho pracovníka za osobitný prínos v tom, čo robí. Prvý Župný deň zorganizoval ŽSK v októbri 2006.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky