18. december 2013

Podpredsedom Žilinského samosprávneho kraja je opäť Jozef Štrba

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 18. december 2013

Jozef Štrba sa stal opätovne zvoleným podpredsedom Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). Na 2. zasadnutí Zastupiteľstva ŽSK v pondelok 16. decembra o tom rozhodli novozvolení poslanci. J. Štrba získal dôveru poslancov naprieč politickým spektrom troch poslaneckých klubov: Smer-SD, ĽS-HZDS a SNS; Klub nezávislých poslancov a KDH. Piati poslanci Klubu SDKÚ-DS sa hlasovania zdržali.
Staronový podpredseda zastával túto funkciu aj v predchádzajúcom volebnom období. „Človek v pozícii zástupcu štatutára samosprávneho kraja má možnosť dostať sa k rôznym veciam, ktoré denno-denne potrebujú riešiť občania kraja. A z tých skúseností minulých štyroch rokov vychádzam aj pri pohľade na nasledujúce štyri roky. Máme rozpracovaných veľa projektov, ktoré sú zamerané do oblasti rozvoja cestovného ruchu, pripravujeme nový územný plán celého samosprávneho kraja a máme pred sebou veľké projekty v oblasti infraštruktúry dopravy,“ povedal po znovuzvolení J. Štrba. Predseda ŽSK Juraj Blanár ocenil doterajšiu prácu svojho zástupcu a opätovné jednoznačné zvolenie do funkcie. „Je to dôkazom, že sa snažíme robiť ústretovú politiku a prácu vo všetkých volebných obvodoch, ktorých máme 11. Tak, aby sa odrážali záujmy všetkých obyvateľov. A to si veľmi cením,“ uviedol J. Blanár.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK