17. júl 2013

Žilinský župan ocenil hokejbalových majstrov sveta

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 17. júl 2013

Najúspešnejší kolektívny šport v ére slovenskej samostatnosti. I tak sa v štatistikách zapisuje hokejbal. Na tohtoročnom šampionáte v Kanade Slováci opäť bodovali. Čerstvých hokejbalových majstrov sveta zo Slovenska, medzi ktorými sú aj desiati zástupcovia zo Žilinského kraja, prijal 17. júla na Úrade Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) a ocenil župan Juraj Blanár. Čestné uznania za vzornú reprezentáciu Žilinského samosprávneho kraja a zlatý triumf a ručne vyrezávané drevené hokejky si prevzali tréner Jozef Ďuris a asistent trénera Aurel Nauš, útočníci Peter Žulko, Róbert Kašša, Milan Ladiver a Milan Beniač. „Mňa ako športovca telom i duchom vždy potešia úspechy, ktoré presahujú nielen náš kraj a Slovensko, ale majú európsky a svetový význam. V tomto prípade máme niečo, čo možno ani nedoceňujeme. Kvalitný hokejbalový tím, ktorý sa vždy vrátil z majstrovstiev sveta s medailovou korisťou. Preto som s radosťou i ja ocenil ich výnimočný úspech. Veď takmer polovica tímu je zo Žilinského kraja,“ zhodnotil počas oceňovania žilinský župan J. Blanár.
Zo všetkých seniorských svetových šampionátov, ktoré sa hrávajú od roku 1996 každý druhý rok, si doteraz priniesli slovenskí hokejbalisti 1 zlatú, 2 strieborné a 6 bronzových medailí. K nim pribudla najnovšie druhá zlatá, ako odmena z náročného finále, ktoré Slováci vyhrali nad Čechmi pomerom 2:1. „Úspech nás veľmi hreje, pretože i za týmto víťazstvom je veľa úsilia, tak hráčov ako aj organizačného tímu. Verím, že v takomto duchu budeme v hokejbale pokračovať i naďalej,“ povedal po prevzatí ocenenia A. Nauš. Jedna z tímových stálic - Róbert Kašša, ktorý bol pri zisku oboch zlatých medailí, uviedol, že doniesť si z 10 majstrovstiev desať vzácnych kovov je svetový unikát. „Ani Kanada ako náš najväčší konkurent, či Česko nemajú desať medailí. Pre mňa je to pekná rozlúčka s hráčskou reprezentáciou. Po 15 rokoch s dresom číslo 15 sa lúčim zlatom. O to je to krajšie, že traja v tíme sme zo Žiliny a siedmi z Martina. Vidieť i to, že Žilinský kraj má hokejbalové talenty a verím, že i pokračovateľov,“ reagoval R. Kašša. Niekedy športová prezentácia krajiny dosiahne v propagácii viac ako práca niektorých diplomatov Do ďalších sezón prajem našim hokejbalistom všetko dobré, aby mali kvalitných nástupcov, pretože konkurencia je čoraz silnejšia,“ uzavrel J. Blanár.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK