16. august 2013

Z folk(lór)u to best

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 16. august 2013

VYCHYLOVKA FEST. Taký je názov pripravovaného podujatia, ktoré organizuje Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s Kysuckým múzeom. Dňa 22. septembra 2013 sa priamo v areáli Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke uskutoční hudobná prehliadka toho najlepšieho čo v Žilinskom kraji máme. Festival sa bude niesť v duchu stredovekej hudby a slovenského folku a okrem pozvaných hostí majú možnosť v programe vystupovať skupiny, zbory, či akékoľvek iné hudobné formácie venujúce sa spomenutým žánrom. Prihlásiť sa môžu na vychylovkafest@zask.sk. Prihlásené skupiny získajú priestor predviesť svoj talent a podporiť tak domácu hudobnú scénu. Jedna z prihlásených skupín získa možnosť nahrať vlastný singel v profesionálnom nahrávacom štúdiu. Všetky podmienky účasti nájdete na www.regionzilina.sk. Z pozvaných hostí sa účastníci môžu tešiť na Nebeskú muziku, Arzén či Kysuckú muziku. Vstupné do Múzea kysuckej dediny bude zároveň vstupným na celý festival. Informácie o vstupnom ako aj o otváracích hodinách nájdete na www.kysuckemuzeum.sk v sekcii Expozície múzea - Múzeum kysuckej dediny.
Cieľom festivalu je podporiť domáce formácie produkujúce vlastnú hudbu v žánri stredoveká hudba a slovenský folk a vytvoriť každoročnú tradíciu organizovania podujatia.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK