13. november 2013

Regionálne knižnice Žilinského kraja sa predstavia na Bibliotéke 2013

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 13. november 2013

Regionálne knižnice v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sa v tomto roku už po štvrtýkrát zúčastnia knižného veľtrhu Bibliotéka 2013 v Incheba Expo Bratislava, ktorý sa bude konať v dňoch od 14. do 17. novembra 2013. Na 21. ročníku medzinárodného veľtrhu sa predstavia víťazi regionálnych čitateľských súťaží Kniha Horného Považia 2012, Kniha Turca 2012, Kniha Liptova 2012, Kniha Kysúc 2012 a Kniha Oravy 2012. S autormi víťazných kníh sa návštevníci budú môcť stretnúť i osobne. Chýbať nebudú ani sprievodné podujatia v stánku Regionálnych knižníc Žilinského samosprávneho kraja. Viac o činnosti a aktivitách sa návštevníci dozvedia z prezentácií o regionálnych knižniciach kraja. Budú mať možnosť prezrieť si aj edičné a propagačné materiály knižníc. O pestré aktivity stánku ŽSK sa postará Krajská knižnica v Žiline, Kysucká knižnica v Čadci, Liptovská knižnica G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši, Oravská knižnica A. Habovštiaka v Dolnom Kubíne a Turčianska knižnica v Martine. „Sme radi, že medzi 153 vystavovateľmi nebudú ani v tomto roku chýbať knižnice Žilinského samosprávneho kraja, ktoré aj takýmto spôsobom môžu prezentovať nielen svoju činnosť, ale i najúspešnejších autorov beletrie a odbornej literatúry v roku 2012,“ povedal župan Juraj Blanár.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK