13. máj 2013

V hokejbalovom derby sa proti sebe postavia tímy primátora a župana

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 13. máj 2013

Žilina ožije počas najbližšieho víkendu (18. – 19. máj 2013) ženským hokejbalom. Veľká cena Žiliny – MAMUT CUP 2013 v hokejbale dorasteniek U18 a sprievodné podujatie „Hurá, na sídlisku to cez víkend žije!“ sa bude konať pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraja Blanára a primátora Mesta Žilina Igora Chomu. Organizátori majú i týmto podujatím strategický dlhodobý cieľ prepracovať sa až na olympiádu. Športovo – zábavné podujatie, ktoré popri celoslovenskom turnaji Veľkej ceny v hokejbale dievčat do 18 rokov - inak známeho pod názvom MAMUT CUP zo série turnajov Slovenskej hokejbalovej únie, bude určené najmä deťom a teenagerom. Na špeciálnom povrchu exhibičného ihriska v areáli ZŠ Gaštanová si budú môcť vyskúšať svoje zručnosti s hokejkami pri rôznych súťažiach, či zúčastniť sa in -line školy korčuľovania. „Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na tombolu, autogramiádu, ale i na zaujímavé exhibičné stretnutia. V jednom z nich sa v sobotu 18. mája o 10.00 hod. predstaví tím primátora mesta Igora Chomu proti tímu župana Juraja Blanára,“ uviedla riaditeľka podujatia Mária Zemiaková, ktorá upresnila, že pôjde o naozajstné hokejbalové derby. Pravú športovú atmosféru dotvorí hudba a nebude chýbať bufet s občerstvením. „Ako každé derby, aj toto bude mať svoju špecifický náboj, no samozrejme všetko v duchu fair-play,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár, ktorý bude pre zranenie povzbudzovať svoj tím iba zo striedačky. „Verím, že aj takýmto podujatím sa nám podarí podporiť športové aktivity mladých ľudí a odtrhnúť ich od počítačov a televízorov,“ dodal J. Blanár. „Hurá, na sídlisku to cez víkend žije“ budú môcť zakričať všetky deti, juniori, ale i dospelí, ktorí prídu cez víkend do areálu ZŠ Gaštanová.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky