11. október 2013

Župný deň je opäť tu

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 11. október 2013

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) už po ôsmykrát organizuje Župný deň – deň otvorených dverí krajskej samosprávy. V stredu 16. októbra 2013 začne program Župného dňa na Úrade ŽSK od 9:30 hod. príhovorom župana Juraja Blanára a predstavením aktivít, ktoré v roku 2013 – roku viacerých významných výročí ŽSK zorganizoval. Na to nadviaže vyhodnotenie šiesteho ročníka súťaže o najlepšiu powerpointovú prezentáciou pod názvom „Dobré správy samosprávy“ s podtitulom „...ktorá pre vás mnohé spraví“. „Tento ročník súťaže sme tematicky ušili na výročie rezonujúce celou spoločnosťou: 20. rokov Slovenskej republiky – ako to vidím ja. Zaujímala nás najmä originálnosť spracovania a osobný vklad študentov. Musím uznať, že mnohým nechýbal a hlavná cena notebook poputuje do správnych rúk,“ uviedol predseda ŽSK J. Blanár.
Súčasťou Župného dňa sa už tradične stalo oceňovanie sociálnych pracovníkov, ktorých nominovalo každé z 26 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK za obetavý pracovný prístup. Záver podujatia bude patriť hudobníkom žilinského Konzervatória.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK