11. jún 2013

Charitatívny cykloprojekt zavíta aj do Žilinského kraja

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 11. jún 2013

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) sa pridáva k celoslovenskému projektu charitatívnej akcie „Cez Slovensko na bicykli za 4 dni“, ktorú organizuje Občianske združenie Parasport24 – klub handicapovaných športovcov Slovenska. Nosným motívom podujatia šiesteho ročníka cyklistiky je spájanie a vytváranie súdržnosti pre ľudí, ktorí to najviac potrebujú. Štart je naplánovaný na 10. júna 2013 o 9:00 hod. z námestia v Spišskej Novej Vsi. Handicapovaní ľudia spoločne so známymi osobnosťami spoločenského života ako Marián Lechan, Tomáš Bezdeda či Martin Šmahel vytvoria jeden tím cyklistov a idúc spoločne vybranou trasou plnia svoj cieľ. Počas celého týždňa navštívia viac ako 50 miest a obcí, v ktorých pomôžu vopred určeným ľuďom, ktorí v mnohých prípadoch ani netušia, čo ich čaká. Vo vybraných mestách na celej trase sa budú konať súťaže a predaj tombolových lístkov, vďaka ktorým môžu účastníci vyhrať hodnotné ceny. „Myšlienku vzájomnej pomoci, súdržnosti a ľudskosti sa v dnešnej dobe hľadá čoraz ťažšie a preto som rád, že pelotón cyklistov pomáhajúci tým, ktorí to potrebujú, môžeme privítať aj v našom kraji,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár.
Cyklistický pelotón dorazí do Žiliny 12. júna o 16:30 hodine do hotela Holiday Inn a na svojej ceste prejde viacerými mestami a obcami nášho kraja. Už na druhý deň, vo štvrtok 13. júna 9:00 hodine, ho pred Gymnáziom na Hlinskej ulici privíta podpredseda ŽSK Jozef Štrba a zároveň sa uskutoční autogramiáda jeho účastníkov, ktorej sa zúčastnia i žiaci Spojenej školy, Hlinská. Pri tejto príležitosti sponzori odovzdajú dvanástim zariadeniam domovov sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK automatické práčky od spoločnosti WHIRLPOOL. Charitatívnu akciu podporuje aj Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj (KOCR ŽTK). Účastníci v rámci svojej cyklojazdy prejdú na bicykli aj Liptovským Hrádkom, Dolným Kubínom a Žilinou. „Cyklistika bezpochybne patrí medzi aktívne formy cestovného ruchu, preto tieto aktivity v spojení s dobrým úmyslom vítame a sme radi, že môžeme byť súčasťou tohto zaujímavého projektu,“ povedal podpredseda ŽSK Jozef Štrba.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK