11. jún 2013

Z kancelárie na hrad a školu

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 11. jún 2013

V dňoch 14. a 15. júna 2013 sa uskutoční dobrovoľnícke podujatie „Naše mesto“, do ktorého sa premiérovo zapoja aj úradníci Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). V rámci dobrovoľníckych prác vymenia saká a kostýmy za montérky, vyhrnú si rukávy a priložia ruku k dielu na viacerých miestach nášho kraja. Každoročnú akciu usporadúva pri príležitosti Medzinárodného dňa firemného dobrovoľníctva Nadácia Pontis. Ojedinelá je tým, že spája top manažérov i zamestnancov, ktorí pracujú vedľa seba v rovnakých tričkách a v rovnakých podmienkach. Aj tento rok budú spoločne odstraňovať nelegálne skládky, učiť seniorov surfovať po internete, čistiť cyklotrasy, maľovať školy a zlepšovať podmienky ľudí v sociálnych zariadeniach. Dobrovoľníci každoročne zachraňujú hradné zrúcaniny a rekultivujú neprístupné miesta, aby sa do nich mohol vrátiť život. „Myšlienku dobrovoľníctva podporujeme aj na Úrade ŽSK a som rád, že aj naši zamestnanci priložia ruku k dielu a pomôžu tam, kde je to potrebné,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár, ktorého dobrovoľnícky tím bude tvoriť spolu 22 členov. Tí vymaľujú priestory Gymnázia na Varšavskej ceste v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK a pomôžu Blatnickému hradu, o ktorý sa stará OZ Diadém. Hrad Blatnica budú skrášľovať odstraňovaním prebytočnej zelene, nátermi informačných tabúľ a lavičiek. Dobrovoľníci tak pomôžu k zachovávaniu kultúrneho dedičstva a odkazu našich predkov na území nášho kraja.

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK