11. január 2013

Začína sa s úpravou lyžiarsko-bežeckej Beskydsko – Javorníckejmagistrály

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 11. január 2013

 Bežkári z Kysúc, Považia, ale i širokého okolia si už od dnes (11.1.2013) prídu na svoje. Správa ciest Žilinského samosprávneho kraja začína so strojovou úpravou časti Beskydsko – Javorníckej magistrály. Spočiatku sa bude zabezpečovať zjazdnosť približne dvadsaťkilometrového úseku Semeteš – Melocík – Kasárne a späť. „Verím, že bežkárski nadšenci využijú nadchádzajúci víkend a prídu otestovať Beskydsko – Javornícku magistrálu i v tejto zimnej sezóne. Priaznivé snehové podmienky nám umožnili, aby sme sa pustili do jej upravovania už v týchto dňoch. Vlani, keď sme spustili jej skúšobnú prevádzku, sa tešila veľkej obľube a ja pevne dúfam, že ju bežkári budú naplno využívať aj v tomto roku,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.
Základná dĺžka lyžiarsko-bežeckej magistrály je dlhá 54 km. Vinie sa od hranice Českej republiky – Makova-Bumbálky a pokračuje pohorím Vysokých Javorníkov po lokalitu Čadca–Husárik.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK

 


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky