1. jún 2013

Čínska delegácia na návšteve v Žilinskom kraji

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 1. jún 2013

V sobotu 1. júna zavítal do Žiliny viceprezident čínskej investičnej agentúry Shanghai Foreign Investment Development Board pán Dong Tao. Na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) ho prijal žilinský župan Juraj Blanár. „Našou snahou je podporovať zahraničné investície, najmä v strednej Európe. Slovensko a Žilinský kraj majú z tohto pohľadu veľký potenciál a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ povedal Dong Tao, ktorý v minulosti pôsobil aj ako veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky v Kanade. Počas viac ako hodinového rokovania, ktorého sa okrem predstaviteľov ŽSK zúčastnili aj zástupcovia klastra Z@IKT a CEIT, bol predstavený potenciál Žilinského kraja so zameraním na investície, rozvoj cestovného ruchu a infraštruktúry. „Od tejto spolupráce si sľubujeme zvýšený záujem o náš kraj nielen od čínskych turistov, no najmä od podnikateľov, ktorým predstavíme investičný potenciál v jednotlivých regiónoch a vytvoríme priestor pre reálnu spoluprácu,“ uviedol predseda ŽSK Juraj Blanár.
Počas návštevy Žilinského kraja absolvovala čínska delegácia aj pešiu prehliadku mesta Žilina a stretla sa s vedením Kúpeľov Rajecké Teplice. Na záver svojho pobytu v Žilinskom kraji navštívila čínska delegácia Letiskovú spoločnosť Žilina, a.s. „Viceprezident čínskej štátnej investičnej agentúry po prehliadke letiska a jeho rozvojového potenciálu prejavil záujem o ďalšiu komunikáciu v súvislosti s jeho budúcim rozvojom. Letisko Žilina má podľa neho vynikajúcu strategickú polohu najmä pre obchodnú leteckú dopravu, ale aj pre rozvoj cestovného ruchu,“ dodal podpredseda ŽSK Jozef Štrba, ktorý čínsku delegáciu sprevádzal počas jej pobytu v kraji. 

Mgr. Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky