7. jún 2012

- Študenti v Námestove majú novú poslucháreň

Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 7. jún 2012

Študenti strednej odbornej školy (SOŠ) v Námestove, ktorá patrí do pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), budú získavať vedomosti v nových moderných priestoroch. Škole sa podarilo zmodernizovať triedy a vytvorila novú poslucháreň a teoretickú učebňu. Priestory ešte vlani slúžili ako dielňa pre operátorov odevnej výroby, od budúceho školského roka sa ich využitie zmení.„Poslední žiaci, ktorí využívali dielne na odborný výcvik nám odchádzajú. Miestnosti by tak od septembra ostali nevyužité, “ ozrejmila riaditeľka SOŠ Erika Šušková.S prestavbou vnútorných priestorov školy sa začalo v decembri minulého roka. Rekonštrukcia si vyžiadala odstránenie pôvodného strojno-technického zariadenia, demontáž pôvodnej podlahy, interiérových okien či vnútorných dvojkrídlových dvier. Modernizáciou učebne vznikli dve menšie miestnosti. Jednou je teoretická učebňa určená pre tridsať žiakov, z druhej sa vytvorila moderná multimediálna poslucháreň so stupňovitým sedením a sklopnými sedačkami, kde sa zmestí dovedna 84 študentov.
„Žilinský samosprávny kraj sa snaží využiť všetky dostupné prostriedky, ktoré skvalitnia podmienky vzdelávania a výrazne zlepšia pracovné prostredie pre žiakov i vyučujúcich. Rekonštrukcia tried na Strednej odbornej škole v Námestove je toho vynikajúcim príkladom,“ skonštatoval predseda ŽSK Juraj Blanár.
Modernizácia učebne si vyžiadala investíciu takmer 67 tisíc eur, pričom 53 tisíc eur poskytol ŽSK zo svojho rozpočtu a zvyšok financovala SOŠ zo svojich zdrojov.

Mgr. Peter Kubica
hovorca ŽSK

<