7. december 2012

Vábivé vône a chute tradičných jedál Žilinského kraja

  Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 7.12.2012

O tom, že aj podujatie môže byť chutné, sa presvedčilo približne 200 účastníkov konferencie s názvom „Ako chutí Žilinský kraj“, ktorá nadviazala na tohtoročné Kulinárske dni, gastronomické podujatia z marketingového projektu Žilinského samosprávneho kraja „Krásy a zaujímavosti Žilinského kraja“ z Regionálneho operačného programu. Prezentácie o tajoch kulinárskych pochúťok našich predkov, o efektívnom využití marketingu v gastronómií doplnili v stredu 5. decembra 2012 vône vianočných oblátok, tradičných jedál z Párnice, domáceho chleba, oškvarkových pagáčikov či karamelových waflí, ktoré rozvoniavali celým Úradom Žilinského samosprávneho kraja. „Tradičné jedlá tvoria súčasť nášho kultúrneho dedičstva a je potrebné ich propagovať, pretože by bolo hriechom, ak by sa vytratili z nášho života,“ povedal predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár. Ochutnávky tradičných kulinárskych pochúťok Žilinského kraja dopĺňali ľudoví remeselníci. Príjemnú atmosféru spestrili aj tóny tematických ľudových piesní v podaní Zuzany Gacíkovej a Muziky z Jedľoviny.
Počas konferencie bola do života uvedená kniha „Tradičné receptárium regiónov ŽSK“, a to najpoužívanejšou ingredienciou, ktorá je, ako je veľmi dobre známe, aj nad zlato – soľou. „Tento receptár tradičných jedál typických pre všetkých päť regiónov Žilinského kraja nás zavedie do tajov kulinárskych pochúťok našich predkov. Môžeme vyskúšať, aké lahodné boli chute minulosti,“ skonštatoval žilinský župan J. Blanár. Publikáciu dostal každý účastník konferencie zdarma. Súčasťou konferencie bolo i slávnostné odovzdanie ocenenia najlepšiemu hotelu, penziónu a reštaurácie Žilinskom kraji a vyhodnotenie súťaže s názvom „Žilinský kraj, turistický raj“.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky