6. december 2012

Kysučania dostali „mikulášsky darček“ v hodnote 1,1 milióna eur

   Tlačová správa Žilinského samosprávneho kraja

Žilina, 6.12.2012

Vláda SR rozdelila na projekty v regióne Kysúc počas svojho historicky prvého rokovania v regióne sumu 1,1 milióna eur. Podstatná časť z „mikulášskej nádielky“, až 700 tisíc eur, poputuje na Kysuckú nemocnicu s poliklinikou v Čadci, ktorá sa napriek výrazným racionalizačným opatreniam, vzhľadom na neefektívne financovanie v zdravotníctve, nezaobíde bez pomoci štátu. Financie vláda určila na zlepšenie tepelno-technického stavu budovy či opravu výťahov, ktoré sú v havarijnom stave. Rokovanie prinieslo aj dlho očakávané rozhodnutia v oblasti výstavby úsekov diaľnice D3 Svrčinovec-Skalité, spájajúcej Slovensko s Českou republikou a Poľskom. Mimoriadny význam tohto projektu viedol k stanoveniu konkrétnych termínov výstavby v časti Žilina-Strážov-Brodno a Svrčinovec-Skalité do 31. októbra 2013. Majetkovo-právne usporiadanie pozemkov v časti Čadca-Bukov-Svrčinovec má byť dokončené do decembra 2013. Vláda chce financie na výstavbu získať aj s pomocou čerpania eurofondov. Diaľnica ako významná tepna rozvoja v oblasti ekonomiky by mala podľa predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára priniesť aj rozvoj v oblasti služieb a ešte zefektívniť úzku spoluprácu kraja s cezhraničnými partnermi Moravskosliezkym krajom a Sliezskym vojvodstvom, s ktorými už dnes tvorí združenie spolupráce vo visegrádskom priestore EZÚS TRITIA.„Vláda premiéra Róberta Fica potvrdila záujem o dianie na Kysuciach, aj týmto historicky prvým výjazdovým rokovaním v Krásne nad Kysucou. I keď už v minulosti podporila množstvo dôležitých projektov pre región, aktuálne schválené uznesenia upriamujú pozornosť na riešenie súčasných pálčivých problémov. Veľmi ma teší predovšetkým snaha vlády riešiť situáciu v oblasti dopravy a zdravotníctva, ktoré bolo za pravicového vládnutia ošklbané privatizáciou o všetko ziskové a na ostatné nevyhnutne služby potrené pre pacientov tak neostávajú financie,“ povedal predseda ŽSK Juraj Blanár.

Hana Danová
hovorkyňa ŽSK


Spodná navigácia

Aktualizácia: 14.01.2014

Sekcie


Jazykové verzie webstránky